reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z wagą dziecka czy też nie?

Dołączył(a)
28 Październik 2015
Postów
3
Miasto
Olkusz
Witam przyszłe mamusie i też już mamusie ! :)
Mam synka który urodził się 1 grudnia,ma 11 miesięcy i waży 9 kg.Lekarz stwierdził że mieści się w dolnej siatce centylowej,że trochę zwolnił tempo.Karmiony jest piersią na żądanie,je jej ile i kiedy chce.Dokarmiany jest mlekiem Nan Pro,jadł zupki ze słoiczków ale odkąd je więcej z nami i poznał nowe smaki stracił na nie ochotę,jak coś zrobię to zje,czasem nic nie chce jeść.Czy to normalne?Czy ma to związek z wychodzącymi ząbkami i jeszcze jedno czy górne jedynki tak długo się przebijają? Ma już je jakiś czas i są jakby do połowy tylko.Pozdrawiam ;)
 
reklama
spokojnie. Dzieci raz jedzą więcej raz mniej z różnych przyczyn. Zęby też mogą tu stanowić problem. Wagą się nie przejmuj dopóki jest wesoły i aktywny a morfologia jest ok. Z jaką wagą się urodził? I pamiętaj że w tym wieku dzieci wolniej przybierają i czasem potrafią nie przybrać nic a czasem bardzo dużo.
 
Zgadzam się dzieci są różne i rosną różnie :tak: mój synek jest z 2 stycznia i waży 9700 a córka szwagra jest 4 miesiące starsza (z września) ma prawie 14 m i waży 8300 ,co też niepokoi naszą lekarka, ale taka po prostu jest -drobna,a je na okrągło dużo więcej niż mój syn :tak: urodzili się z prawie z identyczną wagą
Więc nie ma co się martwić ,jeżeli dziecko jest zdrowe i pogodne.
a z zębami to sprawa indywidualna, synek ma już 8 i cztery kolejne się przebijają i bywa,że trwa to kilka tygodni
 
Też uważam, że nie ma się czym martwić:) Każde dziecko przybiera w swoim tempie. Moja córa znowu przybiera sporo na wadze, ma ponad 5 miesięcy i 7,5kg. Jest karmiona piersią. Też na początku się martwiłam, czytałam wszystko co możliwe na ten temat, teraz już odpuściłam , dziecko je tyle ile potrzebuje. Jak coś jest nie tak, na pewno każda mama zauważy.
 
Miałam podobnie z synkiem raz jadł dobrze a raz mało co i tez waga mu spadała, też byłam przestraszona ale teraz wiem ze po prostu potrzeba czasu. Teraz to synek ma 2 latka i nie mogę go odpędzić od jedzenia:)
 
Do góry