reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z zezem u dziecka

Dołączył(a)
2 Październik 2017
Postów
1
Miasto
Warszawa
Zauważyłam u mojego synka lekkiego zeza, trochę mu oczko ucieka do środka. Przeszukałam Internet, aby zobaczyć jak się go leczy. Moja siostra powiedziała, że powinnam zrobić synowi badanie oct. Szukałam w necie i znalazłam trochę informacji (podeślę dla dociekliwych) - Link do: Najczęściej występujące wady wzroku - Badanie OCT
Potrzebuje Waszej opinii. Niby piszą, że jest bezpieczny i bezinwazyjne, ale chciałabym wiedzieć na pewno. Dziewczyny robiłyście może to badanie swoim dzieciom? Może, któraś z Was wygrała z zezem swojego dziecka i może mi coś podpowiedzieć? Czytałam też, że zez może się naturalnie zniwelować, ale nie chcę czekać.
 
reklama
Mojemu dikatnie oczko uciekalo. Mielismy badanie dna oka, pani doktor powiedziala, ze jak do 1.5 roku nie przejdzie to wtedy bedziemy diagnozowac wade wzroku ale przeszlo☺
 
Potwierdzam przedmówczynię. Córci uciekało lekko lewe oczko do środka plus zatkany kanalik łzowy i lekarz nic nie kazał z tym robic do 18 miesiaca zycia. U nas tez samo przeszło i uciekające oczko i zator kanalika.
Pozdrawiam
 
Hej, mojemu synowi ucieka oczko na zewnatrz jak jest zmeczony albo jak sie zamysli i nie patrzy w konkretny punkt. Syn skonczyl wczoraj 3 lata a problem z okiem zauwazylam pol roku temu.
Mial badanie wzroku i stwierdzono maly astygmatyzm. Mial tez badanie oct u innego lekarza ktory nie stwierdzil zadnej wady oka. Pierwszy kazal zaslaniac oko na mniej wiecej godzine dziennie a drugi powiedzial zeby tego nie robic. Oboje stwierdzili ze to musi byc kwestia miesni. Kolejna konsultacje mamy za miesiac;)
Acha, nie mieszkam w Polsce i tutaj nie spotyka sie tak czesto malych dzieci z okularami. Nie widzialam jeszcze ani jednego niemowlaka.. mam mieszane uczucia co do tutejszej opieki zdrowotnej.
 
Cieszę się, że to nic poważnego :) Moja córcia też przez moment miała lekkiego zeza, ale z czasem wszystko samo wróciło do normy. Podobno wielu dzieciom ucieka jedno oczko, ale w większości wypadków nie jest to nic niepokojącego.
 
Do góry