reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem ze spaniem i jedzeniem - dziecko niecałe 7 miesięcy

Malwina i Staś

Początkująca w BB
Dołączył(a)
15 Maj 2020
Postów
21
Cześć dziewczyny,
Mam pytanie, mój synek od jakiegoś czasu (1-2 tygodnie) budzi się czasami w nocy i nie śpi ok 2 godziny, znaczy jest w takim jakby pół śnie. Niby ma oczy zamknięte ale macha zawzięcie rączkami i nóżkami. Kiedy go odkładam bo myślę ,że już śpi otwiera oczy... Zaznaczam, że przesypiał całe noce praktycznie od początku (z jedną pobudką ok 4-5 na jedzenie do około 4 miesiąca). Sprawdzałam, że nie przypada mu teraz żaden skok rozwojowy, na regres snu też chyba za wcześnie, nie zaczął raczkować ( dopiero zaczyna stawać na czworaka), co do ząbkowania to wyszły mu dwa ząbki jakoś jak skończył 6 miesięcy (na początku października). W trakcie tych pobudek podanie picia, jedzenia oraz maści na dziąsła nie pomaga mu zasnąć. W dzień nie śpi zbyt dużo. Zawsze miał raczej turbo drzemki, 40 minut to było długo jak spał. Teraz czasami do południa okazjonalnie zdarza mu się pospać ok 1-1,5 godziny.
Co do jedzenia to chyba jeszcze doskwierają mu ząbki bo nie chce pić mleka, ani nic z butelki. Przeważnie wypijał 180-210 ml mleka , teraz 110-140 ml jeśli mu podam resztę łyżeczką to dopije (zmiana smoczka, butelki,mleka, pozycji do jedzenia) nic nie daje. Nie wiem czy przyczyną mogą być zęby w dalszym ciągu?
I czy dawać mu na siłę tego mleka tyle ile wcześniej jadł? I dokarmiać tą łyżeczką? Ma 6 miesięcy i 3 tygodnie - waży 8620 , może już więcej.
 
reklama
Rozwiązanie
Mieliśmy taką samą sytuację z 6 miesięcznym synkiem. Z dnia na dzień wystąpił problem że spaniem. Co godzinkę musiałam wstawać bo był w takim właśnie pół śnie. Spal ale niesamowicie sie wiercil w kazda strone, krecil glowka, machal raczkami, nozkami ale nie płakał. Gdy go utuliam zasnął na godzinkę położyłam do łóżeczka i znowu to samo. Jak się okazało po 3 tygodniach to był problem z ząbkowaniem. Gdy tylko wyszedł Ząbek synek spokojnie śpi do godziny 2-3 w nocy, zje i dalej śpi do 7 rano. Więc myślę że U Ciebie też problemem będzie z ząbkowaniem.
Może poprostu odreagowuje bodźce i nowe umiejętności. Bywa że jak maluszek się czegoś uczy np siadac, czy obracać z brzuszka na plecki i odwrotnie to nocą dalsze próby i dokształcanie będą wystepowac.
Co do mleka przy ząbkowaniu może pojawić się mniejszy apetyt, wszystko wróci do normy, a jeśli synek dojada podawane inaczej niż z butelki to nie masz się czym martwic.
Miałaś bardzo fajnie śpiące dzieciątko dlatego takie pobudki nagle wydają Ci się dziwne ale nie musi to być nic złego.
 
Mieliśmy taką samą sytuację z 6 miesięcznym synkiem. Z dnia na dzień wystąpił problem że spaniem. Co godzinkę musiałam wstawać bo był w takim właśnie pół śnie. Spal ale niesamowicie sie wiercil w kazda strone, krecil glowka, machal raczkami, nozkami ale nie płakał. Gdy go utuliam zasnął na godzinkę położyłam do łóżeczka i znowu to samo. Jak się okazało po 3 tygodniach to był problem z ząbkowaniem. Gdy tylko wyszedł Ząbek synek spokojnie śpi do godziny 2-3 w nocy, zje i dalej śpi do 7 rano. Więc myślę że U Ciebie też problemem będzie z ząbkowaniem.
 
Rozwiązanie
Do góry