reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy skórne w ciąży

Ja w ciąży miałam podobnie, używałam kosmetyków jak zawsze. Niestety dostałam uczulenie i naszczęście lekarz kazał mi je odstawić jakoś minęło (spuchły mi powieki jak bym od kogoś zarobiła najprawdopodobniej od tuszu lub kredki do oczu). Przez cała ciąże tylko krem nivea lub bambino a moja niunia ma AZS i kąpiemy ją w emolium.
 
reklama
Ja też miałam problemy z cerą mniej więcej od połowy ciąży. Wszystkie kosmetyki zaczęły mnie uczulać i skóra zrobiła się strasznie sucha. Używałam linii kosmetyków AA Help dla skóry atopowej (tam jest wszystko-żele do mycia ciała i twarzy, balsamy, kremy, tonik, płyn do demakijażu itd.). Po porodzie wszystko od razu minęło. Można też spróbować kosmetyków dla dzieci z alergią. Niestety teraz jestem z nimi na bieżąco, bo synek ma skazę białkową:-(
 
Atopowe zapalenie skóry, eh też zmagam się z tym od dziecka:baffled::baffled: Kremy Emolium polecam:tak: i tak jak pisałam wcześniej kosmetyki AA. Poza tym używam emulsji do kąpieli Oliatum po kapieli nie mam wtedy tak suchej skóry. Ja jeszcze musze używac maści sterydowych bo w ostrych przypadkach tylko one mi pomagają :baffled::baffled:

Witaj,
ja podobnie jak mój synek mamy azs. Potwierdzam, że seria Emolium jest dla nas rewelacyjna. Stosuję zarówno żel do mycia, emulsję do kąpieli i krem barierowy.
Kompleksowe podejście w naszym przypadku daje bardzo dobre efekty. Polecam.
 
Dziewczyny współczuję...
ja z tej burzy hormonów jedynie mam masę wyprysków.. niektóre są okropne:crazy: ale.... da się znieść, gorzej z wysypkami, tak jak Wy macie, na szczeście odpukać nic takiego mnie nie trafiło, w sumie ja od kilku lat zmywam makijaż chusteczkami dla dzieci i polecam-nie mam przesuszonej skóry :tak:
 
czesc dziewczyny, czy ktoras moze mi pomoc?? bo chyba zaden lekarz nie moze...nie wiem. mam okropna wysypke na biodrach - udach, krzyzu, posladkach, takie skupisko babelkow ktore jak drapie to robia sie jasne i bardziej widoczne, okropnie swedzace, nie moge spac po nocach i odchodze juz od zmyslow...pojedyncze krostki dostaje tez na stopach na gorze i kolo kostek, na brzuchu...czytalam duzo i bylam u roznych lekarzy, ponoc mam alergie ciazowa puppp, ale to w sumie nikt pewny nie jest... bo skupiska na brzuchu nie mam, zadne masci mi sie pomagaja...drapie sie do krwi...
 
Od 2,3 dni mam na brzuchu chrosty ktore mnie swędza tzw uczulenie...zjadlam truskawki i tak sie zastanawiam czy to nie od nich??w czwartek mam wizyte u Ginek.ale zastanawiam się czy nic się nie stanie jesli poczekam kilka dni....moze samo to minie sama nie wiem.Miałyscie moze podobne uczulenie??
 
duze prawdopodobienstwo ze truskawki!!!!!!!!!!!!!!!!
nie mozesz brac lekow wiec wez 1000mg wapnia nie zaszkodzi a uczulenie powinno schodzic powoli.
 
Truskawki bardzo uczulają w ciąży. Podczas karmienia piersią też nie powinno sie ich jeść, bo mogą uczulać nie tylko mamę, ale i dzidziusia. To pewnie z tego. Popieram przedmówczynię: wapno powinno pomóc doraźnie. No i unikaj truskawek... Niestety:-(;-)
 
reklama
To może być niegroźne uczulenie (na truskawki bądź jakiś kosmetyk), ale przy takich objawach w ciąży (świąd, wysypka) dobrze byłoby też zrobić tzw. próby wątrobowe, żeby wykluczyć cholestazę ciążową. Może dla pełnego spokoju skontaktuj się wcześniej z lekarzem i zobacz, co powie na to...
Pozdrawiam!
 
Do góry