reklama

Proszę o porade:Jobseeker's Allowance- odmowa

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez angana, 2 Marzec 2011.

1. angana

angana Początkująca w BB

Witam
    Mam problem z Jobseeker's Allowance.
    Pracę zaczęłam w marcu 2008, pracowałam do wrześnie 2010, zostałam zwolniona, redukcja etatów. W między czasie byłam 9 miesięcy na macierzyńskim. W styczniu 2011 złożyłam ponowny wniosek (pierwszy w 10.2010-odmowa) o JSA. Dostałam odpowiedź, iż nie należy mi się, ponieważ nie wpłaciłam wystarczającej ilości składek w latach 2007/2008 i 2008/2009. I tu pojawia się moje pytanie: który rok ma znaczenie? Ten w którym się straciło pracę czy ten, w którym się składa wniosek? Doczytałam się w prawie, że ten drugi. W związku z tym powinni wziąć pod uwagę rok podatkowy 2008/2009 i 2009/2010. A w tych latach napewno wpłaciłam odpowiednią ilość składek. Czy mój tok myślenia ma sens i czy jest sens odwoływać się?

2. anineczka

anineczka królowa mrówek :P

Ja sądzę,że Pani prawnik nie odpowie Tobie na to pytanie bo to prawo Irlandzkie,a Pani prawnik nie zajmuje się tym.;-)
    Może poproś o poradę prawną osób będących w Irlandii:

Centrum Informacji Społecznej i Prawnej
    St. Audoen's Church RC
    14 High Street
    Dublin 8
    Tel./Fax (+353) 1 764 5684
    Email: centruminformacji@polish-chaplaincy.ie

3. reklama
  4. angana

angana Początkująca w BB

Ale ja mieszkam w Anglii, a nie Irlandii. Skąd ten pomysł???

5. anineczka

anineczka królowa mrówek :P

A to przepraszam ;-) W Irlandii też się tak ten zasiłek nazywa,a nie sprecyzowałaś skąd jesteś :sorry:
    Swoją drogą mam nadzieję,że Pani prawnik będzie się znała na prawie angielskim ;-)

Poleć forum