reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prosze o porade

sundee23

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Grudzień 2019
Postów
413
Cześć wszystkim. Nie raz już byłam w tym miejscu, czytałam z zaciekawieniem posty, zauważyłam tu grono pomocnych osób i chciałabym poprosić Was o poradę:)
Przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne przez około 3 miesiące. Jednak przez złe samopoczucie, spowodowane antykoncepcją hormonalną, zdecydowałam się przestać. Kilkukrotnie zdarzyło mi się pominąć tabletkę podczas trwania ostatniego blistra, ale także wcześniej. Pojawiało się wtedy brązowe plamienie. Gdy już ostatecznie postanowiłam wraz z moim mężem, że tabletki odstawiam, był to przed ostatni tydzień blistra. Do końca zostało 7 tabletek. Nie zaczekałam do końca, ponieważ często miałam plamienia, bóle brzucha niemal codziennie i zwyczajnie miałam już dość. Zdarzało się obfite krwawienie mimo prawidłowego przyjmowania hormonów.

3 razy odbył się pełny stosunek w trakcie mojej wówczas trzydniowej przerwy w braniu tabletek. Dostałam dwa dni później krwawienia z odstawienia. Teraz pojawia się moje pytanie. Czy mimo tego krwawienia, przed którym 3 razy odbył się stosunek, istnieje ryzyko zapłodnienia? Czy wówczas wyklucza to ostatecznie ciążę?
Zdaję sobie sprawę z faktu, że zapominanie tabletek jest na pewno nieodpowiedzialne, ale przez duży stres w pracy po prostu wyleciało mi to z głowy. Proszę nie oceniajcie mnie za to.
W tym momencie oboje jesteśmy nastawieni na chęć bycia rodzicami i dlatego chciałabym się dowiedzieć, czy w zaistniałej sytuacji możemy spodziewać się szczęścia, czy jednak jest to mało prawdopodobne i trzeba starać się dalej?
 
reklama
Rozwiązanie
Staramy się dalej. Nie ma specjalnego parcia, po prostu jest gdzieś z tyłu głowy ta myśl. Myślę, że ważne jest to aby się nie nakręcać. Zobaczymy czy się uda :p
Zobaczymy co przyniesie kolejny miesiąc. Czy będzie @ czy dwie kreski. W każdym razie nie mogę się doczekać. Myśl o ciąży sprawia, że czuję jakby było to coś nieprawdopodobnego :D
Moge Cie pocieszyć ze ja zaszlam w 2 cyklu od odstawienia tabletek a bralam przez 4 miesiace. Na spokojnie. Moze test z krwi Beta HCG? Trzumam kciuki.
 
reklama
Jak objawiała się u Ciebie ciąża na początku?🙂
Zawsze mnie ciekawi jak to jest na samym początku:)
Na samym poczatku to nie masz zadnych objawow. Co dziecko to czasem inne objawy. Nanpoczatku myslalam ze okres przyjdzie znaczy przy 1. Bolało mnie podbrzusze, zawroty głowy. Sennosc. Potem przychodza mdłości i wiecej sennosci a niektore kobietki nie odczuwaja zadnych symptomów.
 
Staramy się dalej. Nie ma specjalnego parcia, po prostu jest gdzieś z tyłu głowy ta myśl. Myślę, że ważne jest to aby się nie nakręcać. Zobaczymy czy się uda :p
 
Rozwiązanie
Do góry