reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy - dla tych małych i tych dużych

racuchy drożdżowe


Składniki
2 1/2 szkl. mąki (1/2kg)
2 jaja
1 1/2 szkl. mleka
2 łyżki cukru
3 dag drożdży
sól
olej do smażenia


Drożdże rozkruszyć , posypać cukrem. Mleko podgrzać , dodać do drożdży wymieszać. Jaja wybić, lekko osolic. Dodać do drożdży mąkę i jaja i wymieszać(robię to drewnianą gwiazdką). Pozostawić w cieple do wyrośnięcia. Smażyć racuchy na rozgrzanym, tłuszczu z obu stron.
[FONT=arial, sans-serif]Moja uwaga!! tłuszcz nie może być za gorący, bo racuchy zaczną się przypiekać a w środku będą surowe. Osobiście leje na patelnię sporo oleju tak 1-1 1/2 cm. Lepiej wtedy wyrastają i smażą się.[/FONT]

[FONT=arial, sans-serif]racuszki można posypać cukrem pudrem lub podać z bitą śmietaną i owocami :)[/FONT]
 
reklama
o rany, jaki kolor :))

a ja ostatnio wynalazłam super danie, takie jakby kotleciki mielone, masę zrobiłam z zmielonego fileta z kurczaka, dwóch jajek, miseczki ugotowanej kaszy i drobno pokrojonej czerwonej papryki. masa mi pływała (jajka) więc zagęściłam ją mąką orkiszową i bułką tartą, zrobiłam kotleciki i delikatnie podsmażyłam. powstało gotowe danie :) wszystko w jednym :) dobry by do tego był sos pomidorowy ale jedliśmy bez niczego, Natalii uszy się trzęsły tak jadła :) było soczyste i chrupiące, pycha

pieszczoszka, super przepis na racuszki, muszę spróbować :)
 
Ostatnia edycja:
Brzmi smakowicie... a ten sos do faktycznie byłby fajny do tego dania... muszę o tym pamiętać, bo jest szybkie do zrobienia a ja czasem zastanawiam się co tu ugotować szybkiego i nowego :)
 
Do góry