reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepływy w tętnicy pępowinowej

Nalia91

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Październik 2017
Postów
10 424
Cześć,
Jestem na przełomie 25 i 26 tc.
Dzisiaj byłam u gina na sprawdzeniu szyjki, bo ostatnio mi twardnial brzuch, a wybieram się na wakacje. Wszystko z szyjka ok, ale co mnie zaniepokoiło, to przepływ w tętnicy pępowinowej PI=1.38, co jest blisko 95 centyla. W 1 ciąży miałam cały czas PI w okolicy 1. A teraz widzę, że ostatnio 1.31, a teraz 1.38. Nie robilismy pomiarow, mam przyjść za 2 tygodnie i ocenimy wymiary dziecka + ponownie przepływy. Miał ktoś taka sytuację? Moja gin uważa, że na razie nie ma powodów do niepokoju.
 
reklama
Cześć,
Jestem na przełomie 25 i 26 tc.
Dzisiaj byłam u gina na sprawdzeniu szyjki, bo ostatnio mi twardnial brzuch, a wybieram się na wakacje. Wszystko z szyjka ok, ale co mnie zaniepokoiło, to przepływ w tętnicy pępowinowej PI=1.38, co jest blisko 95 centyla. W 1 ciąży miałam cały czas PI w okolicy 1. A teraz widzę, że ostatnio 1.31, a teraz 1.38. Nie robilismy pomiarow, mam przyjść za 2 tygodnie i ocenimy wymiary dziecka + ponownie przepływy. Miał ktoś taka sytuację? Moja gin uważa, że na razie nie ma powodów do niepokoju.
Ja miałam przepływ cała ciążę na górnej granicy, hipotrofia płodu, poród indukowany tydzień przed terminem. Dziecko zdrowe, 10 apgara, ale bardzo malutki się urodził. Poza tym ciąża była ok, natomiast USG bardzo zawyżało jego wagę i gdyby nie to, możliwe że jeszcze wcześniej ciąża byłaby rozwiązana.
 
Ja miałam przepływ cała ciążę na górnej granicy, hipotrofia płodu, poród indukowany tydzień przed terminem. Dziecko zdrowe, 10 apgara, ale bardzo malutki się urodził. Poza tym ciąża była ok, natomiast USG bardzo zawyżało jego wagę i gdyby nie to, możliwe że jeszcze wcześniej ciąża byłaby rozwiązana.
Hej, ja tez mam przepływy w górnych granicach. Brałaś jakieś leki? Ja biorę acard
 
Hej, ja tez mam przepływy w górnych granicach. Brałaś jakieś leki? Ja biorę acard
Brałam pentoksyfiline pod koniec ciąży, ale to tylko jeden szpital w Krakowie wprowadza w obieg, w innych placówkach zawsze zapisuje się tylko acard. Natomiast raczej nic nie pomogła, dziecko i tak urodziło się małe.
 
Brałam pentoksyfiline pod koniec ciąży, ale to tylko jeden szpital w Krakowie wprowadza w obieg, w innych placówkach zawsze zapisuje się tylko acard. Natomiast raczej nic nie pomogła, dziecko i tak urodziło się małe.
Ja biorę Acard od 12tc ze względu na niskie białko Pappa.
2 tyg temu waga była na 60 centylu. Zobaczymy jaka będzie za kolejne 2 tyg.
Przyznam, że strasznie się martwię, że może nie tyle będzie słabo rosła, co może dojść do jakiegoś niedotlenienia, a ja to przegapię. :/
 
Ja biorę Acard od 12tc ze względu na niskie białko Pappa.
2 tyg temu waga była na 60 centylu. Zobaczymy jaka będzie za kolejne 2 tyg.
Przyznam, że strasznie się martwię, że może nie tyle będzie słabo rosła, co może dojść do jakiegoś niedotlenienia, a ja to przegapię. :/
60 centyl to bardzo dużo :) nie ma się co stresowac. Wyluzuj i ciesz się ciąża, bez sensu się martwić na zapas.
 
Hej, u mnie też jest z tym problem, ale widzę że ja mam wyniki dużo gorsze niż ty 2,20 na lewej i 1,9 na prawej a to dopiero 21 tydzień :(
Czekam właśnie na wizytę u lekarza.
U mnie to wyszło na kontroli przed polówkowymi wtedy miałam 1.2 na lewej prawa ok, więc mi się w ciągu 2 tygodni pogorszyło
 
reklama
Dziewczyny! Czy wiecie czy te przepływy są prawidłowe w 25 tyg ciąży? Jaka jest gorna granica?
MCA PI= 1,55
UA PI= 0,95
 
Do góry