reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przeprowadzka....

dragonfly

Ewa-mama Kingi i...Adasia
Dołączył(a)
11 Październik 2004
Postów
846
Miasto
Bytom
witam dziewczyny
mamy zamiar z mezem i córka przeprowadzic sie do nowego mieszkania.Kinga ma 22 m-ce i chemy zyby miala wlasny pokój.

Pomimo ze ma prawie 2 latka nadal karmie(a raczej dokarmiam) ja piersia,troche ze wzgledu na skaze bialkowa a troche na wygode ;-). Chcialabym ja odstawic, ale biorac po uwage przeprowadzke i zwiazene z nia przezycia chyba powinnam poczekac, zeby nie spadlo na nia zbyt wiele za jednym razem.
jak myslicie co bedzie lepsze-przejscie do swojego pokoju od razu z odstawiniem,tak jakby juz byla duza dziewczynka.
Czy lepiej jeszcze poczekac az sie zaaklimatyzuje i wtedy "zabrac" jej ukochanego cycusia ;-)

moze mialyscie podobna sytuacje,napiszcie prosze co myslicie.
 
reklama
Lekarze naogół twierdzą, że nie należy łączyć odstawienia od piersi z innymi większymi przeżyciami;-),więc pewnie lepiej byłoby najpierw oswoić małą z nowym miejscem, własnym pokojem, a potem zabrać się za odstawianie. Ale wiele zależy też od dziecka i od tego, ile można mu wytłumaczyć. Być może nowa sytuacja sprawi, że dziecko trochę zapomni o cycusiu na rzecz nowego otoczenia. Jeśli karmisz w dzień, to możnaby spróbować wtedy odstawić, bo dziecko przejęte nowym miejscem i nowymi wrażeniami łatwiej zapomni, że miało dostać cyca:-). Ale jeśli karmisz w nocy, to może być odwrotnie - może będzie potrzebowała właśnie bliskości mamy bardziej, niż przedtem. Myślę, że z decyzją powinnaś się wstrzymać do czasu, aż się przeprowadzicie i zobaczysz, jak mała na to zareaguje. Sama będziesz najlepiej widziała, czy sytuacja jest sprzyjająca, czy lepiej poczkać.....
cóż, nie napisałam pewnie nic odkrywczego... myślę poprostu, że powinnaś zaufać swojej intuicji i jeśli uznasz, że jest szansa na pomyślne odstawienie, to spróbuj.

pozdrawiam
nikita
 
dzieki Nikita tak tez pewnie zrobie. Kinga na szczescie od marca nie dostaje cycusia w nocy :happy: .moze poczekam do jej 2 urodzin,wtedy juz bedzie duuuza dziewczynka i chyba lepiej to zniesie (albo ja ;-) )
 
Zgadzam się iż nie powinno odstawać się dziecka ze względu na przeżycia jakich dozna w związku z przeprowadzką. Mój Kubuś na 2 latka też jest na cycu. Już miałam go od jakiegoś czasu odzwyczaić od niego ale wiedziałam że za pare tygodni ma zabieg pod narkozą wstrzymałam się i dobrze. Jesteśmy już po zabiegu ale jak mały obudził się z narkozy, przypięty do kroplówki - to cyc był najlepszym dla niego uspokojeniem, nie wiem jak byśmy sobie poradzili bez niego. Myślę że małej może być trochę ciężko dostosować się do nowego otoczenia i ja na pewno nie odstawiałabym jej wtedy od cyca - ale to moje zdanie. Proponuje też nie zabierać cyca od razu. Zrezygnować na początku z jednego karmienia w ciągu dnia. Jak Kubryś chce w ciągu dnia cyca to mu mówię że cycu ma kuku, a on patrzy głaszcze da buźki i nie je. Powodzenia z przeprowadzką.
 
reklama
Jak się przeprowadzaliśmy, to naczynia owijałam w ubrania, bo szkoda było mi kasy na folię bąbelkową, czy gazety. Na pewno warto przedtem powyrzucać wszelkie niepotrzebne przedmioty. Dobrze jest rownież zaplanować przeprowadzkę wcześniej i zacząc się do niej przygotowywać już na kilka miesięcy wcześniej. Zaczać sprzątać, wyrzucać niepotrzebne rzeczy.
Zresztą w sieci masz wiele porad w tym temacie.
Przeprowadzalismy sie dwa lata temu, wyniosłam dosłownie ze trzy kartony zbędnych rzeczy, które po prostu leżały sobie po szafach i szufladach :p A i tak mieliśmy problem z zapakowaniem wszystkiego co zostało. I tak, wrzucanie szkła między ciuchy jak bluzy i koszulki to bardzo fajna metoda. Chociaż takiego delikatnego typu kryształ bym nie ryzykowała.
 
Do góry