reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przerost macicy z atypią- stan przednowotworowy a ciąża

margaretka89

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Luty 2020
Postów
2 556
Cześć, szukam podobnego przypadku jak mój. Po badaniu histopatologicznym po histeroskopii i abrazji macicy okazało się, że mam stan przednowotworowy, który dotyczy trzonu macicy. Zostało mi wdrożone leczenie, po którym mam nadzieję, będę mogła zostać mamą. Na razie czeka mnie długie, kilkumiesięczne oczekiwanie. Szukam osób, które są lub były w podobnej sytuacji. Może któraś z Was ma już szczęśliwie dzieci? Szukam nadziei na ten trudny czas.
 
reklama
Miałaś jakieś objawy? Co skłoniło Cię do wizyty u lekarza?

Ja miałam ostatnio plamienia międzymiesiączkowe i na USG było widać, że endometrium jest za grube. Lekarz kazał zrobić badania hormonalne i USG od razu po miesiączce, żeby sprawdzić czy endometrium się prawidłowo złuszcza i czy nie ma tam 'czegoś' więcej, polipów, itp. Obawiam się, że dalej będzie przerośnięte, a lekarz zaleci łyżeczkowanie czy inny taki zabieg. W szpitalach teraz wiadomo jak jest...
 
Miałaś jakieś objawy? Co skłoniło Cię do wizyty u lekarza?

Ja miałam ostatnio plamienia międzymiesiączkowe i na USG było widać, że endometrium jest za grube. Lekarz kazał zrobić badania hormonalne i USG od razu po miesiączce, żeby sprawdzić czy endometrium się prawidłowo złuszcza i czy nie ma tam 'czegoś' więcej, polipów, itp. Obawiam się, że dalej będzie przerośnięte, a lekarz zaleci łyżeczkowanie czy inny taki zabieg. W szpitalach teraz wiadomo jak jest...
W zasadzie nie miałam. Bardzo bolesne miesiączki i duże krwawienie. Ale w sumie to obraz USG z polipem, który nie znikał i był co raz lepiej widoczny z miesiąca na miesiąc. Potem histeroskopia, żeby go usunąć i reszta już w wyniki histopatologicznym.
 
Cześć, szukam podobnego przypadku jak mój. Po badaniu histopatologicznym po histeroskopii i abrazji macicy okazało się, że mam stan przednowotworowy, który dotyczy trzonu macicy. Zostało mi wdrożone leczenie, po którym mam nadzieję, będę mogła zostać mamą. Na razie czeka mnie długie, kilkumiesięczne oczekiwanie. Szukam osób, które są lub były w podobnej sytuacji. Może któraś z Was ma już szczęśliwie dzieci? Szukam nadziei na ten trudny czas.
Hej, jestem w tej samej sytuacji, co Ty: polip endometrialny macicy z atypią stwierdzony w badaniu histopatologicznym po histeroskopii. Obecnie leczenie hormonalne. Jestem ciekawa na jakim jesteś obecnie etapie, czy udało Ci się wyleczyć tego gada i jak sobie z tym radzisz. Poszukuję wsparcia i wymiany doświadczeń z osobami w podobnej sytuacji...
 
Hej. Jak wyglada leczenie hormonalne? Czy ono coś daje? Trafilam na strone gdzie dziewczyny wycinaja narządy. Ja nie chce.... mam jedno dziecko ale chce miec drugie. Przyznam ze diagnoza zwalila mnie z nog
 
Hej. Jak wyglada leczenie hormonalne? Czy ono coś daje? Trafilam na strone gdzie dziewczyny wycinaja narządy. Ja nie chce.... mam jedno dziecko ale chce miec drugie. Przyznam ze diagnoza zwalila mnie z nog
Hej, mogę odpowiedzieć tylko że swojej perspektywy: 16 lipca tego roku założono mi wkładkę hormonalną Mirena. Jutro będę ustalać termin wykonania kontrolnej histeroskopii podczas której usuną wkładkę, wytną jeśli pojawi się jakiś rozrost i diagnostyczne wyłyżeczkują macicę. Wycinki i wyskrobiny pójdą na histopat i wtedy będzie coś wiadomo czy leczenie wkładką pomogło, czy nie.
 
Hej, mogę odpowiedzieć tylko że swojej perspektywy: 16 lipca tego roku założono mi wkładkę hormonalną Mirena. Jutro będę ustalać termin wykonania kontrolnej histeroskopii podczas której usuną wkładkę, wytną jeśli pojawi się jakiś rozrost i diagnostyczne wyłyżeczkują macicę. Wycinki i wyskrobiny pójdą na histopat i wtedy będzie coś wiadomo czy leczenie wkładką pomogło, czy nie.
Wkladka to jedyna forma leczenia? Jestem nowicjuszem. Nie spodziewalam sie. Czy probowalas powtorzyc lyzeczkowanie? Ja sie boje ze u mnie to za pozno.
 
Według mojego lek. Gin wkładką jest najlepsza jeśli chodzi o leczenie hormonalne, bo oddzialywuje wewnątrz macicy na rozrost atypowy endometrium. W tym leczeniu należy stosować dużą dawkę gestagenów (są one we wkładce i tabel. Anty, ale tabletki dają więcej skutków ubocznych i nie działają miejscowo tak jak wkladka), żeby zneutralizowac estrogeny.
Powtórne łyżeczkowanie będę miała po ustaleniu terminu w szpitalu, ponieważ w styczniu kończy się okres leczenia wkładką tj. 6 m-cy. Boję się bardzo tego co wyjdzie z histopatu ale mam nadzieję, że będzie ok.

Ps. Nie czytaj Internetu, bo to może zdołowac
 
Wkladka to jedyna forma leczenia? Jestem nowicjuszem. Nie spodziewalam sie. Czy probowalas powtorzyc lyzeczkowanie? Ja sie boje ze u mnie to za pozno.
Odnośnie tego, jakie leczenie zastosować skonsultuj z dobrym lekarzem. Oczywiście też wszystko zależy od tego, co dokładnie u Ciebie zdiagnozowano.

Trzeba być dobrej myśli bo nic innego nam nie zostało
 
reklama
Odnośnie tego, jakie leczenie zastosować skonsultuj z dobrym lekarzem. Oczywiście też wszystko zależy od tego, co dokładnie u Ciebie zdiagnozowano.

Trzeba być dobrej myśli bo nic innego nam nie zostało
"Ognisko rozrostu zlozonego z atypia cytologiczna wielkosc 6mm". Pani doktor do ktorej poszłam na odczytanie wyniku w szpitalu nie bardzo ogarniala tematu a wizyte u swojego mam we wtorek. Raz mi mowila zeby nie brac tego do siebie a drugim razem ze najlepiej wyciac macice bedzie spokoj. Mam 32 lata i dla mnie taki zabieg jest za wczesnie tym bardziej ze ja chce 2 bobasa i gdyby nie przeciagajaca sie miesiaczka nie poszlabym na taki zabieg. Jestem przerazona bo gdzie bym nie wpisala atypia to pisze rak.
 
Do góry