reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyczyny zbyt małego zarodka do wieku ciąży

Czy któraś z Was na początku ciąży miała mniejszy zarodek niż wynikałoby to z wieku ciąży obliczonej na podstawie miesiaczki/owualcji?
Mój lekarz wyliczył, że moje dzieciątko ma 1.25 cm i jest to 7t i 3dni. Przy czym ja wiem kiedy była owulacja, bo miałam ją stymulowana - brałam clo i ovitrelle. Zgodnie z tym powinnam już być w 8 tygodniu i mniej więcej 2dni. Martwi mnie to, że ten przyrost jest niewielki. 3tygodnie wcześniej zaznaczył, że byłam w 4/5 tygodniu i stwierdził, że przyrost przez 3 tygodnie jest ok, ale nadal nie daje mi spokoju fakt, że nie zgadza się to z moją owulacją. Serduszko bije.
Jakie mogą być przyczyny takiego stanu rzeczy? Czy też miałyście takie różnice? I jak to się skończyło?

tak, ja miałam podobnie - domyślałam się, kiedy mniej więcej mogła być owulacja (2 dni wchodziły w grę ze względu na skok temperatury i poowulacyjne objawy) a zarodek był ok. tydzień młodszy wg CRL (wychodziło 7t2d a powinien być 8t1d o ile dobrze pamiętam). Na kolejnym USG w 9 tygodniu (dokładnie 9t4d) nadrobił sporo i wyrównało się z OM :) tak zostało do teraz - jestem w końcówce 12 tygodnia.

Ja też się tym BARDZO stresowałam, więc Cię rozumiem! Doszukałam się wtedy publikacji badań odnośnie wzrostu zarodka - to nie musi być 1mm dziennie, może być 0.6, 0.4 itp. jest to dość indywidualne. No i kwestia zagnieżdżenia - to może być 7 dzień, a może być 10 (11 i 12 bardzo rzadko się zdarza).
Ta wczesna ciąża chyba jeszcze jest owiana aurą tajemnicy dla medycyny :)
 
reklama
Dziewczyny ja dziś też zaczęłam się martwić. Mam za sobą jedno poronienie teraz też jestem w ciąży. Ostatnia miesiączka 15.08 więc wychodzi 7t6d wiek ciąży. 23.09 beta HCG 6500 dwa dni później 25.09 12600 więc książkowy przyrost i wychodzi że dwa tyg temu 25.09 to był 6 tydzień (tak wychodzi z om i beta HCG) dziś byłam u ginekologa i jest zarodek ale ma tylko 3mm i bijące serduszko i lekarz stwierdził że to 6tydzien i kazał przyjsc za tydzień żeby sprawdzić czy zarodek rośnie. Ja sie już martwie że coś nie tak jeszcze dziś zrobiłam beta HCG i miałam 48400 i wg kalkulatora internetowego jest zbyt niski przyrost....
 
Dziewczyny, a czy może być tak, że ciąża na początku wolno rosła, bo nie brałam duphastonu, a potem zaczęła rosnąć? Bo zastanawiam się czy to ma związek, bo lekarz kazał mi odstawić teraz duphaston i myślę czy to jest ok
 
Ja sie już martwie że coś nie tak jeszcze dziś zrobiłam beta HCG i miałam 48400 i wg kalkulatora internetowego jest zbyt niski przyrost
Na tym etapie be ta nie przyrasta prawidłowo. Mi w 4 tygodniu już nie rosła, bo Miami 9 tys a potem 13

Dziewczyny, a czy może być tak, że ciąża na początku wolno rosła, bo nie brałam duphastonu, a potem zaczęła rosnąć? Bo zastanawiam się czy to ma związek, bo lekarz kazał mi odstawić teraz duphaston i myślę czy to jest ok
Nie wydaje mi się, ale może dla.wlasnego spokoju poproś lekarza o duphaston do końca 1 Trymestru ?
 
reklama
Ja miałam tak że byłam u lekarza w 5t6d wg OM a na USG pęcherzyk odpowiadał 4t1d więc spora różnica ale gin nawet tego nie skomentowała. Urodziłam dokładnie w dniu terminu z OM a poród sam się rozpoczął.
Podczas kolejnych USG różnica już wynosiła max. 2 dni
 
Do góry