reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przydatne LINKi..

reklama
Oto link z którego bardzo czesto korzystam.
http://babymed.com/pregnancy-tools/calendar/calendar.asp

Po wprowadzeniu terminu porodu (albo innej daty, np. ostatniego okresu) otrzymujesz dokładny kalendarzyk ciązy tygodniowo/dniowy, aż do 2 tygodni po terminie, czyli do 42 tygodnia. Ciągle sprawdzam tam, jaki to dokładnie wiek ciąży, bo zapominam (np. dzisiaj 16t0d). Albo np. sprawdzam w ktorym tygodniu bedę w czasie planowanego wyjazdu w maju, itp.

Strona jest po angielsku.

STEP 1: Please select an event date:
= Proszę wybrać datę zdarzenia

STEP 2: Please select which event you entered above:
= Prosze wybrać rodzaj zdarzenia, ktorego datę wpisałas powyżej
Jeżeli termin porodu, to zaznaczamy trzecią mozliwosc:
Projected Birth Due Date

STEP 3: Please select type of calendar to generate:
=Proszę wybrac rodzaj kalendarza.
Pierwszy, czyli Weekly Count Pregnancy Calendar daje właśnie tygodnie/dni (czyli w/d)
Pozostałe to m.in.:
Daily Count Pregnancy Calendar - dni
Daily Countdown Pregnancy Calendar - odliczanie dni, czyli ile dni zostalo
Fetal Weight Calendar (grams) - waga plodu w gramach

Jeśli miałybyscie jakieś pytania, chętnie pomogę.
 
A gdzie wybierasz się w maju? Ja też w maju planuje wyjazd w góry i troszkę sie obawiam czy to aby na pewno dobry pomysł. Chcę w ten sposób zrekompensować córce, że nigdzie na wczasy w tym roku nie wyjedziemy, bo byłoby mi już za ciężko...
 
reklama
Marrtruda pisze:
A gdzie wybierasz się w maju? Ja też w maju planuje wyjazd w góry i troszkę sie obawiam czy to aby na pewno dobry pomysł. Chcę w ten sposób zrekompensować córce, że nigdzie na wczasy w tym roku nie wyjedziemy, bo byłoby mi już za ciężko...

Podobno 4-6 miesiac to bardzo dobry moment na podróże, raz że ogolnie bezpieczny, a dwa, że zazwyczaj jest się w świetnej formie i pełna energii. (Oczywiście nie wszystkie tak mają. Ja jak na razie nie za bardzo, choć na pewno jest lepiej niz było.) W ogóle, jezeli lekarz nie ma nic przeciwko, to podróżowac podobno mozna prawie i do samego końca, jak ktoś ma siłę. (Oczywiście biorąc pod uwagę możliwosć porodu i gdzie jakby co on się odbędzie)

Ja wybieram się do Czech. To takie trochę dziwne - mam spotkać się ze znajomymi z angielskojęzycznego forum, na ktorym udzielam sie juz ponad półtora roku. M.in. z Amerykaninem, ktoremy pomogłam wybrać imię dla córki, i jestem czymś w rodzaju "internetowej chrzestnej". (To imię to Milena - facet jest pochodzenia slowackiego i chciał słowianskie imię, ktore będzie dobrze brzmiało w Stanach).
Oprócz tego spotkania zapewne postaramy się trochę jeszcze pozwiedzać Czechy.

(Tak naprawdę, to na safari albo powiedzmy na Białoruś bym się nie wybrala, ale w Czechach jakby co (PUK PUK) jest podobno b. dobra opieka zdrowotna.)
 
Do góry