reklama

przydatne LINKi..

Temat na forum 'Dzieci urodzone we wrześniu 2006' rozpoczęty przez kanga_aga, 28 Styczeń 2006.

1. kanga_aga

kanga_aga Fanka BB :)

2. Margolis

Margolis Wrześniowe mamy'06

3. reklama
  4. edi

edi mamusia Wojtusia

Margolis bardzo fajna stronka ;)

5. mycha12

mycha12 Wrześniowe mamy'06

:laugh:

6. mycha12

7. mycha12

8. Rosomak

Rosomak Zaciekawiona BB

Oto link z którego bardzo czesto korzystam.
    http://babymed.com/pregnancy-tools/calendar/calendar.asp

Po wprowadzeniu terminu porodu (albo innej daty, np. ostatniego okresu) otrzymujesz dokładny kalendarzyk ciązy tygodniowo/dniowy, aż do 2 tygodni po terminie, czyli do 42 tygodnia. Ciągle sprawdzam tam, jaki to dokładnie wiek ciąży, bo zapominam (np. dzisiaj 16t0d). Albo np. sprawdzam w ktorym tygodniu bedę w czasie planowanego wyjazdu w maju, itp.

Strona jest po angielsku.

STEP 1: Please select an event date:
    = Proszę wybrać datę zdarzenia

STEP 2: Please select which event you entered above:
    = Prosze wybrać rodzaj zdarzenia, ktorego datę wpisałas powyżej
    Jeżeli termin porodu, to zaznaczamy trzecią mozliwosc:
    Projected Birth Due Date

STEP 3: Please select type of calendar to generate:
    =Proszę wybrac rodzaj kalendarza.
    Pierwszy, czyli Weekly Count Pregnancy Calendar daje właśnie tygodnie/dni (czyli w/d)
    Pozostałe to m.in.:
    Daily Count Pregnancy Calendar - dni
    Daily Countdown Pregnancy Calendar - odliczanie dni, czyli ile dni zostalo
    Fetal Weight Calendar (grams) - waga plodu w gramach

Jeśli miałybyscie jakieś pytania, chętnie pomogę.

9. Marrtruda

Marrtruda mama Romka i Julki

A gdzie wybierasz się w maju? Ja też w maju planuje wyjazd w góry i troszkę sie obawiam czy to aby na pewno dobry pomysł. Chcę w ten sposób zrekompensować córce, że nigdzie na wczasy w tym roku nie wyjedziemy, bo byłoby mi już za ciężko...

10. reklama
  11. Marrtruda

Marrtruda mama Romka i Julki

Fajna rzecz ten kalendarz :)

12. Rosomak

Rosomak Zaciekawiona BB

Podobno 4-6 miesiac to bardzo dobry moment na podróże, raz że ogolnie bezpieczny, a dwa, że zazwyczaj jest się w świetnej formie i pełna energii. (Oczywiście nie wszystkie tak mają. Ja jak na razie nie za bardzo, choć na pewno jest lepiej niz było.) W ogóle, jezeli lekarz nie ma nic przeciwko, to podróżowac podobno mozna prawie i do samego końca, jak ktoś ma siłę. (Oczywiście biorąc pod uwagę możliwosć porodu i gdzie jakby co on się odbędzie)

Ja wybieram się do Czech. To takie trochę dziwne - mam spotkać się ze znajomymi z angielskojęzycznego forum, na ktorym udzielam sie juz ponad półtora roku. M.in. z Amerykaninem, ktoremy pomogłam wybrać imię dla córki, i jestem czymś w rodzaju "internetowej chrzestnej". (To imię to Milena - facet jest pochodzenia slowackiego i chciał słowianskie imię, ktore będzie dobrze brzmiało w Stanach).
    Oprócz tego spotkania zapewne postaramy się trochę jeszcze pozwiedzać Czechy.

(Tak naprawdę, to na safari albo powiedzmy na Białoruś bym się nie wybrala, ale w Czechach jakby co (PUK PUK) jest podobno b. dobra opieka zdrowotna.)

Poleć forum