reklama

przymieszkowe rogowacenie skory

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez robaczek25, 23 Kwiecień 2008.

1. robaczek25

robaczek25 mamuśka kochanego smyka

Czesc dziewczyny.Jestem mama 14 miesiecznego Oliwierka.Ostatnio bylismy u dermatologa i stwierdzono iz maly ma przymieszkowe rogowacenie skory:-( Krostki ktore ma na buzce,raczkach i nozkach utrzymuja sie prawie rok.Lekarz rodzinny mowil ze to male AZS i zejdzie samo.Samo nie schodzi ,wiec dlatego wybralismy sie do dermatologa a tu taka diagnoza,az nie chce mi sie wierzyc? Od dluzszego czasu uzywamy Oilatum,lecz doktor powiedziala ze to i tak nic nie da:szok: przpisala nam XERIAL10 i OXERIL30 zobaczymy moze to pomoze? Ja myslalam ze Oli jest uczulony na bialko,sama nie wiem? Jesli wiecie cos wiecej niz ja o przymieszkowym rogowaceniu skory lub znacie jakies dobre sposoby by to zlikwidowac to prosze o odpowiedz.Pozdrawiam wszystkich.

2. mokka27

mokka27 Aktywna w BB

przymieszkowe rogowacenie skóry jest jednym z objawów AZS więc pewnie dlatego pediatra sugerowal że to to
    XERIAL z svr jest na to dobry tylko niestety dość drogi :(
    Ja sama sie z tym borykam całe życie i niby polecają
    • zaleca się wcieranie kremów z witaminą A i E, także kremów zawierających mocznik (np. SolcoKerasal)
    • nacieranie solą, kąpiele w wodzie z dodatkiem soli
    • kataplazmy z ziół śluzorodnych
    • peelingi i natryski ziołowe
    • masaże szorstką rękawicą
    • ogólnie witamina A (minimalnie 250000 j./d) i witamina C (1000 mg/d)
    • ale jak to wygląda u małych dzieci to nie mam pojęcia , ja się zaczełam leczyć jak dorosłam, nie pamiętam żeby moi rodzice coś z tym robili , wtedy się to nazywało że mam "gęsią skórę" ???

3. reklama
  4. ivka76

ivka76 Fanka BB :)

tofi u nas jest ta sama diagnoza :baffled:

Niestety tego wyleczyć się nie da i nie jest to żadna postać AZS. Wiem, że najgorzej jest do 3-3,5 latek potem nieco ustaje, ale nawraca w okresie dojrzewania.

Nasz lekarz odradza stosowanie peelingów na skórę dziecięcą, bo efekt może być dużo gorszy od obecnego. Z witaminami też trzeba uważać, zwłaszcza tymi sztucznymi.

U nas zalecenia są takie:
    - po kąpieli stosować balsam do ciała emolium,
    - do samej kąpieli nie używać żadnych substancji natłuszczających,
    - nie używać kremów natłuszczających (zatykają delikatne pory), a nawilżających - czasem do skóry naczynkowej - jeśli buzia też jest zaczerwieniona,
    - nie chronić nadmiernie przed słońcem - niech buzia się opala

5. mokka27

mokka27 Aktywna w BB

nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałaś , nie chodziło mi o postać AZS tylko jeden z możliwych objawów, a jest to wyraźna różnica ,
    zaleceń dla dziecka tym bardziej małego nie znam,- jak już pisałam,
    to co ci podałam pochodzi z wikipedi, u mnie najlepiej się sprawdza kąpiel z solą i pilingi z solą , ale ja jestem stara baba :))
    pozdrowienia

6. lolcia81

lolcia81 Podwójna szczęśliwa mama!

Witam się i ja!
    Mateusz ma stwierdzone rogowacenie mieszkowe. Zmianami objęte sa uda ( z przodu) i ostatnio łydki (z tyłu). U nas smarowanie emolium odnosiło raczej odwrotny skutek (zmiany robiły się czerwone:dry:).
    Odstawiłam też oilatum do kąpieli.
    Czytałam gdzieś o tym Xerialu - chyba musze spróbować.

Ivka - czyli u Szymka stwierdzono to samo na buźce????

7. ivka76

lolcia alergolog tak stwierdziła, ale ja poza badaniami na grzyby i pasożyty wybieram się jeszcze na konsultacje do dermatologa.

Póki co używam kremu z serii Pharmaceris do cery naczynkowej - wersja active. Efekty oszałamiające już po dwóch dniach stosowania. Przede wszystkimk krem nawilża, a nie natłuszcza.

Mam zamiar kupić również z tej serii tonik oczyszczający i krem vita-capilaril.

8. lolcia81

lolcia81 Podwójna szczęśliwa mama!

ivka a czy tym kremem można smarować również inne części ciała?
    Chodzi mi o nogi, bo Mateusz na buzi nie ma zmian.

9. ivka76

lolcia można smarować inne części ciała, on co prawda ma twarzowe przeznaczenie, ale my smarujemy też ramionka - jest poprawa.

10. reklama
  11. Donatella

Donatella mama Kacperka

Witam wszystkie mamy:-):-):-)

U mojego Kacperka tez zdjagnozowano przymieszkowe rogowacenie skóry.Niestety pani alergolog leczyła to jako AZS sterydami co doprowadziło skóre dziecka do opłakanego stanu.Dopiero dobry dermatolog postawił właściwą diagnozę i polecił smarować skórę Xerialem 30 /przy zaostrzonych objawach/ a pózniej Optidermem.Oczywiście odstawić wszelkie tłustości do kąpieli bo tak jak pisała ivka-zatykają pory i następuje pogorszenie.W tej chwili smarujemy się Optidermem i to tylko raz dziennie.Dermatolog poleciła nam też podawanie Kacperkowi Omega-3 dawka 500mg /wyciskamy z kapsułki i do dziubka/Muszę stwierdzic,że skóra synka jest w stanie zadowalającym choc nie idealnym.Ale w porównaniu do okresu leczenia przez alergolog-pożal się Boże-jest super:tak::tak::tak:
    Kacper jest alergikiem więc jego skóra wymaga szczególnej troski i nie wszystkie leki lub kremy są do zastosowania ale dajemy radę.
    Słoneczko też jest bardzo pomocne w łagodzeniu rogowacenia.

12. ivka76

Donatella napisz proszę coś więcej o optidermie, który stosujecie - to krem czy maść, na receptę czy nie, w jakiej cenie.

U nas poza rogowaceniem na buzi jest cera naczynkowa dlatego stosujemy serię pharmaceris N, a na samo rogowacenie jeszcze nic.

Piszesz też o Omega 3 - jaki dokładnie preparat masz na myśli?

Poleć forum