reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyrost wagi w ciąży

Diana_16

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Marzec 2020
Postów
28
Dziewczyny kończę 25 tydzień i już jestem 10 kg na plusie, nie jest to za dużo?
Ile przybrałyście na wadze?
 
reklama
18 kg
W dniu porodu 70 kg w 38 tc
Aktualnie 3.5 msc po porodzie zrzuciłam już 16 kg więc praktycznie wróciłam do swojej wagi. 😎
Mnie te kilogramy cieszyły 😅 ale pod koniec byłam bardzo spuchnięta i obolała 🤦‍♀️
 
Tzn. jeżeli pytasz o normy, to przy normalnym BMI sprzed ciąży przyrost wagi w całej ciąży to 12-13 kg. Ale to są statystyki, którymi nie warto się przejmować.
Jeżeli masz wątpliwości najlepiej porozmawiać z lekarzem, ewentualnie udać się do dietetyka, przed Tobą jeszcze 15 tyg, żeby sprawdzić, jak wygląda Twoja.
Ja np. przez cukrzycę i spadek wagi w 1 trym.mam 3 kg na plusie a zaraz zaczynam 9ty mc. Wierz mi - moja waga też spędza mi sen z powiek 😉.
 
Dziewczyny kończę 25 tydzień i już jestem 10 kg na plusie, nie jest to za dużo?
Ile przybrałyście na wadze?
Myślę, że duże znaczenie ma waga wyjściowa.
Ja w obu ciążach tylam po 6/7 kg. Mimo iż jadam normalnie.

Taki urok. Na początku martwiłam się że za mało. Ale lekarz mówił, że ok. To ok. Porozmawiaj ze swoim lekarzem, On powinien wiedzieć czy jest dobrze :)
 
Ja w pierwszej 19 kg , a w drugiej 12 😁 najwięcej tyłem w 2 trymestrze ginekolog nie była zadowolona. Nie wróciłam juz do wagi sprzed ciąży ale to mnie akurat cieszy bo bylam patyczkiem i wazyla 52 kg przy 170 cm. Teraz 2 miesiace po porodzie zostało mi jeszcze 2 kg moja wymarzona waga to 58/59 kg w takiej czuje się najlepiej.
 
A ja w obu ciążach przytyłam po 16 kg. W obecnej jestem w 12 tygodniu i jak narazie 2 kg schudłam pomimo iż nie wymiotuję i jem normalnie. Myślę że nadrobię z nawiązką w 2 trymestrze. a każdym razem wracałam do wagi sprzed ciąży. Mam nadzieję że tym razem też tak będzie
 
W pierwszej ciąży 23 kg. Samo poszło. Ale byłam szczupła przed. Wróciłam do wagi sprzed ciąży w ok. pół roku, może ciut ponad. I pół roku później obecna ciąża. Na razie ok. 6-7 kg na plusie (19 tydz.). U mnie rodzinne jest konkretniejsze przybieranie w ciąży.

W pierwszej ciąży stwierdzono u mnie tachykardię (przyspieszoną pracę serca), pytanie czy waga się do tego nie przyczyniła.

Tym razem nie sądzę żebym aż tyle przybrała.
Tak jak w pierwszej ciąży ważyłam się bardzo regularnie i do pewnego momentu zastanawiałam czy przypadkiem nie przytyłam zbyt mało, tak teraz ważę się sporadycznie. Moja waga wariuje, a obecna lekarka nie robi tego w ogóle. A to dobry lekarz. Nie pytałam dlaczego. Sądzę, że nie jest to najistotniejsze (w granicach rozsądku). Staram się jeść zdrowo. Nie odchudzam się i nie „wykorzystuję” ciąży jako pretekstu do najedzenia się za wszelkie czasy. I wiem, że ile mam przytyć to przytyję. 😜
 
Ja w ciąży najpierw schudłam 2,5 kg A potem.do 33 tyg przytyłam 9 kg. Urodziłam wcześniaka. Do wagi wróciłam szybko nawet spadlam jeszcze mniej. A potem przy dziecku przytyłam tyle co w ostatnim tygodniu ciąży ha ha :) na szczęście teraz już waże swoje wymarzone 52kg :)
 
reklama
Ja po wyjściu ze szpitala 3 dni po porodzie ważyłam 2 kg mniej niż przed zajściem w ciążę! Synka urodziłam w 40 tc i ważył 3600g. W pierwszym trymestrze mdłości. W drugim czułam się normalnie. W trzecim macica uciskała na żołądek i mogłam jeść niewiele, bo jak przesadziłam miałam od razu uczucie pełności i robiło mi się niedobrze.
Lekarz powiedział mi że mitem jest "jedzenie za dwoje". Zwiększona podaż kalorii w przypadku ciąży pojedynczej jest jedynie w 3 trymestrze ciąży i wynosi ona jedynie 300-400 kcal dziennie. Kazał odżywiać się zdrowo i oczywiście zrezygnować ze wszelkich używek (alkohol, papierosy itd.). Jestem dowodem, że można nie przytyć w ciąży (mam na myśli wagę po porodzie) i urodzić zdrowe dziecko.
 
Do góry