reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyszla lipcowa mama.jak to jest z matka karmiaca a praca?

Dołączył(a)
21 Luty 2005
Postów
1
Czesc Jestem w 21 tygodniu ciazy , jeszcze pracuje chociaz jest mi juz ciezko na pracy mi zalezy ale mam pytanie czy ktos wie jak to jest po powrocie do pracy a karmienie piersia?? Podobno prawo zezwala na czas pracy 7 godzinny przy karmieniu piersia . Drugie moje pytanie to ile placa na urlopie maciezynskim podobno 80 procent wynagrodzenia czy to prawda? Bede poraz pierwszy matka wiec nie wiem jak to jest z tymi wszystkimi przepisami choc i tak zmieniaja sie jak w kalejdoskopie!! Dzieki pa
 
reklama
Adamasiu!
na pewno nie bedzie to takie latwe, pogodzcic prace z karmieniem piersia, ale wszystko jest do przejscia, np moja znajoma mrozila odciagniety pokarm i odstawiala do lodowki(powinny byc do tego celu takie specjalne woreczki) a gdy nadchodzila pora karmienia osoba ktora opiekowala sie maluszkiem podgrzewala mleczko i w butli podawala do picia dzieciatku. A jesli pracujesz blisko domu opiekunka moze przyprowadzic Tobie raz lub dwa dziecko tak bys sama mogla je nakarmic...ale to pewnie w duzej mierze zalezy od pracodawcy choc prawnie nie powinno byc tu przeciwskazan. przed wyjscie do pracy i po powrocie podasz piers i tyle...na pewno jest z tym troche zachodu zwrzywszy na to ze pokarm jest caly czas produkowany i piersi maja prawo bolec a mleczko wyciekac bedzie to mimo wszystko warto podjac taki wysilek nawet jesli po 3miesiacach wracasz do pracy.
a co do ilosci wynagrodzenia to nie mam pojecia moze zadaj to pytanie pod tematem ciaza, porod, polog lub na noworotkach
pozdrawiam
 
Do góry