reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanie o badanie i znieczulenie

Mistique

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Grudzień 2008
Postów
38
Miasto
Śląsk
Witam,proszę o pomoc i rozwianie moich wątpliwości:)
Jestem w 31 tygodniu ciąży i od paru dobrych tygodni mam dość mocne i częste,czasem nawet regularne skurcze (na szczęście bezbolesne). Dodatkowo czuję kłucie i ból w kroczu. Oczywiście mówiłam o tym lekarzowi,przepisał nospe i scopolan i na tym koniec. Czy nie powinien skontrolować długości szyjki macicy? Mimo moich sugestii lekarz chyba po prostu mnie olewa,wiem,że on wie lepiej no ale...Dodam,że do tej pory byłam badana tylko raz,co jest dla mnie w pewnym sensie nowością,bo w poprzedniej ciąży badanie gin miałam co miesiąc.Jak to jest u was?Czy któras z was tak miała?
I jeszcze jedno pytanie:ktoś wie jakim środkiem jest znieczulane krocze do szycia?Poniewaz po nacieciu po poprzednim porodzie wystapilo u mnie prawdopodobnie uczulenie na to co mi podali chcialam sie zorientować co jest podawane :)
Dziekuje z góry za poomoc:-)
 
reklama
Mistique na Twoim miejscu skonsultowala bym sie z innym lekarzem, wiesz dla spokoju. To dopiero 31 tydzien :baffled: Ja badanie ginekologiczne mialam robione na kazdej wizycie ( czyli raz w miesiacu).
Co do znieczulenia przy szyciu to nie mam pojecia co podaja, ale z tego co czytam na rozych forach to wiekszosc dziewczyn zali sie ze sa szyte bez znieczulenia :szok: ja akurat jakis srodek dostalam bo mialam bardzo duze naciecie, ale te mniejsze naciecia czy pekniecia szyje sie bez znieczulenia :eek::eek::eek:
 
Malinko dziękuję Ci bardzo za odpowiedź :)
Mam zamiar iść do innego lekarza, żeby chociaż mieć spokojną głowę co do długości szyjki.Też mi się wydaje,że badanie gin powinno być co miesiąc, ym bardziej w 3 trymestrze...
Ja tak jak Ty miałam bardzo duże nacięcie i pęknięcia dlatego musialam mieć znieczulenie podane :) dla mnie MASAKRA szyć cokolwiek bez znieczulenia! Niestety zauważyłam,że lekarze i pielęgniarki po porodzie mają do kobiety podejście "przeżyła poród to co innego też przeżyje" :|
 
Mistique - zgadzam sie z twoja teoria co do poloznych i lekarzy. Jesli chodzi o badanie to ja rowniez mam je robione na kazdej wizycie. Wczesniej jak bylam w 31tyg to lekarz mierzyl mi ja na usg. Moim zdaniem powinnas zmienic lekarza. Ze wzgledu na skurcze proponowalabym sie wybrac do szpitala - jesli okaze sie, ze szyjka sie skraca moga cie zostawic i podadza fenoterol w pompie (ja tak mialam) i celeston na rozwiniecie pluc dziecka wrazie "w" (to tak dla bezpieczenstwa dzidziusia). Tylko nie stresuj sie na zapas. Ze spokojem - trzymam kciuki, zeby bylo ok :)
 
Mistique bez zastanowienia powinnas isc do innego lekarza.w 31 tyg to troche szybko na takie skurcze..moja gin bada mnie na fotelu na kazdej wizycie i powiedziala ze boli przepowiadajacych porod nie zatrzymuja dopiero od 35 tyg ciazy wiec TY byc moze bedziesz musiala polezec w szpitalu..albo dostaniesz cos na zaprzestanie tych skurczy jesli sa takie mocne. 3mam kciuki:)))
 
Cześć ja też byłam badana na każdej wizycie u ginekologa. ZMIEŃ LEKARZA. Możliwe że masz tak zwane pogotowie skurczowe. Ja od 32 tygodnia odczuwałam skurcze i pobolewania tak jak by szyjka mi się rozwierała.Po badaniu ginekologicznym lekarz stwierdził skrócenie szyjki i macica mi twardniała przy dotyku. Dostałam fenoterol i dotrzymałam do 39 tygodniu:-) Jeśli to jest twoja drug ciąża to masz większe ryzyko że już macica się przygotowuje do porodu. Jeśli chodzi o znieczulenie do szycia krocza to nie spotkałam się by kobiety nie były znieczulane. Znieczula się najczęściej lidokainą środek do miejscowego znieczulenia. Nie jest to rewelacyjny środek. Kobiety się często skarzą że mało skuteczny. Możliwe że masz na niego uczulenie, nie zapomnij powiedzieć o ty na porodówce.
 
Dzieki wielkie dziewczyny:) Zapisałam się już do innego lekarza,co prawda będę musiała czekać do przyszłego tygodnia,ale staram się więcej leżeć.Zresztą i tak czuję się tak do d...,że na nic innego nie mam siły.
Jakby tego było mało synek uderzył mnie łokciem w brzuch u samej góry. Nie byłoto mocne uderzenie,po chwili przestało boleć,ale mam wrażenie,że jak mały lokator dotknie tego miejsca to boli :| było to wczoraj i zastanawiałam się czy jechać do lekarza,ale rodzinka stwierdziła,że maluch jest dobrze chroniony przez wody i przez macice i nie ma się co bać. Ale same wiecie.... wyobraźnia nie zna granic :(
 
Mistique na Twoim miejscu skonsultowala bym sie z innym lekarzem, wiesz dla spokoju. To dopiero 31 tydzien :baffled: Ja badanie ginekologiczne mialam robione na kazdej wizycie ( czyli raz w miesiacu).
Co do znieczulenia przy szyciu to nie mam pojecia co podaja, ale z tego co czytam na rozych forach to wiekszosc dziewczyn zali sie ze sa szyte bez znieczulenia :szok: ja akurat jakis srodek dostalam bo mialam bardzo duze naciecie, ale te mniejsze naciecia czy pekniecia szyje sie bez znieczulenia :eek::eek::eek:

Ja również byłam badana na każdej wizycie. Nie wyobrażam sobie,żeby mogło być inaczej. Bo oprócz szyjki ,lekarz ocenia także przez zwykłe badanie, czy nie rozwija się żadna infekcja. Często kobiety w ciąży mają problemy z infekcjami. Rozumiem,że ma każdej wizycie masz tylko usg? Dobrze, że zmieniasz lekarza.

Co do szycia-nie wiem czego używają i czy jest to jeden rodzaj znieczulenia. Ciężko chyba będzie to teraz ustalić.Nie zgadzam się z Malinką,że znieczulenie daje się tylko przy większych pęknięciach i nacięciach. Wszystko zależy od szpitala i lekarza. W niektórych szpitalach nie dają w ogóle znieczulenia jak się nie zapłaci- bez względu na wielkość nacięcia. W innych dają zawsze.
Są szpitale i szpitale.
W niektórych rutynowo nacina się krocze a w innych robi się wszystko,żeby tego uniknąć.
 
reklama
Witam,proszę o pomoc i rozwianie moich wątpliwości:)
Jestem w 31 tygodniu ciąży i od paru dobrych tygodni mam dość mocne i częste,czasem nawet regularne skurcze (na szczęście bezbolesne) (...)

Co rozumiesz przez "częste skurcze"? regularne co ile? (może być regularnie co godzinę albo dwie...)
Jest coś takiego jak skurcze przepowiadające. Ich podstawową cechą jest to, że są bezbolesne, nie prowadzą do rozwierania szyjki (do stwierdzenia konieczne badanie ginekologiczne lub USG), może ich być do kilkunastu na dobę. Jest to fizjologia.

Ja miałam skurcze przepowiadające od ok 20-21 tygodnia ciąży. Przez całą ciążę nie przyjęłam ani jednej No-Spy, ani żadnych innych leków p/skurczowych... Jak widać na suwaku ciążę mam donoszoną i coraz większe szanse na przenoszenie po terminie...
 
Do góry