reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanie o TSH

Dołączył(a)
28 Grudzień 2021
Postów
13
Hej,
Od jakiegoś czasu staram się o dziecko i w związku z tym była konieczność zredukowania poziomu TSH - pierwotnie miałam w normie 3,2 ale dla kobiet planujących ciążę to za dużo. Endokrynolog zalecił mi dość wysoka dawkę Letroxu- połówka z 75 i po 6 tygodniach stosowania mój wynik spadł dużo poniżej normy teraz wyszła mi nadczynność TSH 0,03.
Czy któraś z Was miała taka sytuację?
 
reklama
Tak, ja też się tak bujałam z tymi skokami TSH. Po prostu dawka była dla Ciebie za duża, więc najlepiej zadzwoń do swojego endo i o tym powiedz, zmieni Ci pewnie na 25. Uregulowanie poziomu tsh może trochę potrwać. U mnie spadło szybko, ale później właśnie długo miałam bardzo niską wartość i niestety odczuwałam tego skutki.
 
Dzięki. W sumie nie ma jeszcze swojego, zaufanego endokrynologa, do tego który mi zalecił tą dawkę są długie terminy, na polowe stycznia. Póki co odstawiam ( źle się czuje) i spróbuję nawet na telefoniczną konsultacjęsię zapisać, żeby obniżyć dawkowanie.
 
3,2 nie jest w normie, nawet dla kogoś kto się nie stara. Ja bym nie odstawiała całkowicie, też miałam taka sytuację i lekarz kazał brać dalej. Może lepiej zmniejsz dawke.
 
Dzięki. W sumie nie ma jeszcze swojego, zaufanego endokrynologa, do tego który mi zalecił tą dawkę są długie terminy, na polowe stycznia. Póki co odstawiam ( źle się czuje) i spróbuję nawet na telefoniczną konsultacjęsię zapisać, żeby obniżyć dawkowanie.

Ja miałam taką sytuację, TSH latało mi w tę i z powrotem zanim idealnie ustawiliśmy mi dawkę. Takie TSH jakie masz teraz jest ok startowym do starań o dziecko :) Po prostu zmniejszą Ci dawkę. Możesz się źle czuć przy takim wyniku więc to dobry pomysł, żeby szybko zorganizować konsultację.
 
Ostatnia edycja:
3,2 jest w normie dla kogoś, kto się nie stara. Górna norma to 4. Ja mam teraz ostro przekręcone w drugą stronę 0,03....a nie biorę już od dwóch dni. Drastycznie niskie TSH, i wszelkie tego objawy m.in. rozdrażnienie, bezsenność i jakas apatia:( Nigdy tak nie miałam:( Ft4 mam w górnej normie. Wiem, że Letrox jest najmniejszy 25, ale chyba go jeszcze podzielę na pół lub poproszę o zmianę na Euthyrox.Taka minimalna dawka 12,5 może by była optymalna.
 
3,2 jest w normie dla kogoś, kto się nie stara. Górna norma to 4. Ja mam teraz ostro przekręcone w drugą stronę 0,03....a nie biorę już od dwóch dni. Drastycznie niskie TSH, i wszelkie tego objawy m.in. rozdrażnienie, bezsenność i jakas apatia:( Nigdy tak nie miałam:( Ft4 mam w górnej normie. Wiem, że Letrox jest najmniejszy 25, ale chyba go jeszcze podzielę na pół lub poproszę o zmianę na Euthyrox.Taka minimalna dawka 12,5 może by była optymalna.
nie jest w normie dla podejrzewam Twojego wieku a o to chodziło bodajże @Sokzzuka 🤗 maxymalnie 2 a przy staraniach okolice 1.
Ja biorę euthyrox i dobrze na mnie działa, moja mama zmieniała kiedyś letrox na euthyrox bo źle na nią też działał...
 
reklama
3,2 jest w normie dla kogoś, kto się nie stara. Górna norma to 4. Ja mam teraz ostro przekręcone w drugą stronę 0,03....a nie biorę już od dwóch dni. Drastycznie niskie TSH, i wszelkie tego objawy m.in. rozdrażnienie, bezsenność i jakas apatia:( Nigdy tak nie miałam:( Ft4 mam w górnej normie. Wiem, że Letrox jest najmniejszy 25, ale chyba go jeszcze podzielę na pół lub poproszę o zmianę na Euthyrox.Taka minimalna dawka 12,5 może by była optymalna.
to że w normach laboratoryjnych normą jest do 4, to nawet nie patrz na to, dla młodych kobiet jest tak jak Klaudia napisała. Na własną rękę nie odstawiaj leków, z tarczyca nie ma żartów.
Przy podobnym wyniku endokrynolog powiedział, że to niedoczynność.
 
reklama
Dzięki za odpowiedzi. W czwartek mam wizytę u endokrynologa. Póki co te 3 dni odstawiam lek, żeby się dalej nie zbijało. TSH 0,03 to duża nadczynność. Zobaczymy co zaleci lekarz. Ta dawka była dla mnie zbyt duża :(
 
Do góry