reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanie

19AnulA94

Aktywna w BB
Dołączył(a)
18 Wrzesień 2018
Postów
82
Hej dziewczyny moja młodsza siostra poprosiła mnie abym się was poradziła, bo na was zawsze można liczyć.
Werka ma 20 lat miesiaczkuje juz od 14 roku życia, ma stałego partnera i regularne współżyja bez zabezpieczenia . Cykle ma nie regularne wachaja sie od 30 nawet do 40 dni, nie wie kiedy ma owulacje. Dzis mija 53 dzien cyklu u mojej siostry, miesiaczki nie ma lecz wczoraj pojawilo sie dziwne plamienie które dziś juz sie skończyło, bylo brazowe, nawet czasem bardzo ciemny brazowy, przy tym pobolewalo ja z prawej strony. Robila 2 testy ciazowe byly negatywne (30dc i 35dc). Beta hcg robila 1.02 (49dc) wynik: <2,0, czyli brak ciazy. Do ginekologa nie moze pojsc poniewaz mieszkamy małej miejscowości i jest bardzo ciężko sie dostać, trzeba czekac nawet 5 tyg. Dodam jeszcze ze w tamtym miesiacu miala miesiaczke wywołaną luteiną w 60dc. I stąd moje pytanie do was:
Czy siostra mogla zrobic za wczesnie troszke to badanie krwi skoro ma tak nieregularne cykle? Kiedy najlepiej zrobic bete zeby byla wiarygodna? I czy to moglo byc plamienie implatacyje tak pozno?
Prosze tylko o konkretne odpowiedzi.
 
reklama
Rozwiązanie
Jeśli współżyła w ciągu ostatnich kilkunastu dni, to może jeszcze być z tego ciąża. Natomiast skoro to nie pierwszy raz, to chyba jednak siostra ma problemy hormonalne. Niech się zapisze do tego ginekologa i na długi termin, bo nawet jeśli teraz przyjdzie jej miesiączka, to lekarz powinien zacząć diagnozować, dlaczego ma takie nieregularne cykle.

Tak z tego co mi mówiła to liczac tak do 3 tyg wstecz to wspolzyla 17.01, 20.01, 22.01, 29.01, 01.02, 03.02.
Jeśli współżyła w ciągu ostatnich kilkunastu dni, to może jeszcze być z tego ciąża. Natomiast skoro to nie pierwszy raz, to chyba jednak siostra ma problemy hormonalne. Niech się zapisze do tego ginekologa i na długi termin, bo nawet jeśli teraz przyjdzie jej miesiączka, to lekarz powinien zacząć diagnozować, dlaczego ma takie nieregularne cykle.
 
Jeśli współżyła w ciągu ostatnich kilkunastu dni, to może jeszcze być z tego ciąża. Natomiast skoro to nie pierwszy raz, to chyba jednak siostra ma problemy hormonalne. Niech się zapisze do tego ginekologa i na długi termin, bo nawet jeśli teraz przyjdzie jej miesiączka, to lekarz powinien zacząć diagnozować, dlaczego ma takie nieregularne cykle.

Tak z tego co mi mówiła to liczac tak do 3 tyg wstecz to wspolzyla 17.01, 20.01, 22.01, 29.01, 01.02, 03.02.
 
Rozwiązanie
Do góry