reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanko...

G

goszczaca

Gość
Witam. Mam pytanie odnośnie Proszku Troistego na kolki wzdęcia itd.? czy któraś z mam go podawała swojemu Maleństwu, czy jest jakieś ograniczenie wiekowe? Moje maleństwo po mm nie może się załatwić czekam na kupkę jak na zbawienie a koperek nie pomaga, brzuszek mu twardnieje i marudzi troszkę, chciała bym mu jakoś pomóc :( czopki glicerynowe to już ostateczność:/ Proszę o porady...
 
reklama
Gdy mój pierwszy synek był malutki, spróbowałam tego specyfiku, bo miał kolkę (ale nie zaparcia) . Nic nie dał.
Może spróbuj zmienić mleko? Niektóre dzieci źle reagują na pewne marki, a inne im służą.
Jeśli karmisz wyłącznie MM, dawaj małemu więcej wody w międzyczasie.
Jeśli jeszcze sama trochę karmisz, spróbuj sama zjeść codziennie np trochę śliwek suszonych.
 
Ostatnia edycja:
A mleczko odrazu moge zmienić tak powiedzmy z dnia na dzień? nie zaszkodzi dziecku taka zmiana? jaka jest różnica między mlekiem Bebilon a Bebiko?
 
Jeśli mam coś zaproponować to zmianę mleka na bebilon na kolki i zaparcia. Tez miałam takie problemy z dzieckiem. Kolki i zaparcia. Jeździłam po lekarzach i wszyscy proponowali zmianę mleka na bebilon kolki i zaparcia. Choć mi jednak nie pomogl. Moja córka miała jeszcze inne mleka i po każdym miała zaparcia. Pomógł jedynie na recepte nutramigen. Jeśli masz możliwość poproszenia od pediatry o recepte na to mleko to nie mieszaj tak jak ja z różnymi mlekami bo szkoda maluszka. Tak możesz przejść na nowe mleko jeśli masz taką ochotę tylko nie zmieniaj mleka co kilka dni bo jelitka malucha do nowego mleka przyzwyczajają się kilka tygodni dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość. Nutramigen mi pomógł z zaparciami juz następnego dnia od pierwszego podania.
 
Moja mała od drugiego miesiąca życia musiała zacząć jeść mleko z butelki. Ja dawałam jej NAN PRO 1. Tez mieliśmy problem z kolkami, ale dość szybko się uporalismy ćwiczeniami i ostatecznie dawalismy jej espumisan.
 
Doraźna pomoc w takiej sprawie - sprawdzona przeze mnie i polecona przez lekarza :) To na zaparcia :)

Zetrzeć trochę jabłka i na łyżeczce ten sok rozcieńczyć z wodą pół na pół i podać dziecku. Efekt praktycznie natychmiastowy. Tylko uwaga na strzelającą kupę :)

U nas stosowane na 2 miesięcznym maluszku. Nie wiem jak z noworodkiem.

I to doraźnie, byle nie za często. I może nie zawsze przynieść efekt. Ale u nas działało.

Syn nie ma żadnych alergii, problemów żołądkowych czy jelitowych. Nie miał też nigdy.

Przy długofalowych problemach zasięgnąć porady lekarza, zmienić mleko. Itd.

Pozdrawiam :)
 
Zauważyłam że po bebilonie maleństwo ulewało z gęstą flegmą, po bebiko napina brzuch przy karmieniu i wygina się, a na buziulce robi się purpurowy:( co robić?
 
Oj głośno przełyka przy bebiko nerwowy nie jest ale co jakiś czas się pręży, a przy bebilonie jeszcze głośniej oddychał i tak charczał:-(
 
reklama
Ja tak samo miałam i w trzecim miesiącu się poglebil problem. Dziecko ma refluksa. W tej chwili już nie może przelykac bo tak ma gardło zawalone. Polecam iść do pediatry ze specjalnością gastrologa. Bo sam pediatra odrzuca refluksa.
 
Do góry