reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rączka mutsy jak naprawić

Dołączył(a)
7 Grudzień 2009
Postów
0
Witam serdecznie. Kupiliśmy z żoną wózek dla naszego maleństwa jest to mutsy urban rider tylko jest lekko uszkodzony mianowicie rączka z przyciskiem się kolebota i wygląda jak by wychodziła z uchwytu czy ktoś miał coś podobnego ?? I jak to naprawić ???
 
reklama
trzeba skontaktować się z serwisem, tylko oni mają części. najlepiej poszukać w necie albo podejść do sklepu, w którym sprzedają te wózki i oni dadzą kontakt. Mój Mutsy się popsuł, to zanisołam do sklepu i wysłali chyba do warszawy lub Wrocławia i po 3 dniach miałam go z poworotem naprawionego. :-)
 
Z doswiadczenia wiem,że samemu lepiej nie naprawiać rączki,. Jeśli wózek jest na gwarancji to najlepszym rozwiazaniem będzie oddanie go do serwisu nie ponosząc perzy tym dodatkowych kosztów.
 
Pewnie temat już przedawniony, ale odpowiem. Luzowanie się rączki spowodowane jest wyrabianiem się nitów. Dzieje się tak, gdyż rurki wchodzące do aluminiowego mechanizmu składania rączki są trochę za małej średnicy i mają luz. Powoduje to silne napieranie na nity.
Jak naprawić:
1. rozwiercić nity (tylko te dolne) - trzeba mieć dobre wiertło do metalu bo nity są stalowe
2. zanitować na nowo. (nitownica TOPEX kosztuje 17zł+woreczek nitów o średnicy 4,8 i długości 6mm - 3zł)
3. można także użyć śrub takich jak do nida-gipsu
4. aby wyeliminować powstawanie luzów można wcisnąć z obu stron mechanizmu składającego obejmę metalową zmniejszającą przestrzeń między rurkami.

U mnie działa
Pozdrawiam
Tatuś-złota rączka
 
Do góry