reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ratować wzrok

Dołączył(a)
9 Luty 2009
Postów
8
Witam. Jestem mamą wcześniaka. Kubuś przyszedł na świat w 33 tygodniu ciąży w wyniku odklejającego się łożyska. Urodził się w ciężkiej zamartwicy i dostał 0 pkt Apgar. Ponieważ był niedotleniony jest zagrożony dziecięcym porażeniem mózgowym i rehabilitujemy go metodą Vojty. Przeszedł sepsę, miał 2 razy operację laserową na oczkach i jeszcze wiele innych problemów. Przedwczoraj dowiedzieliśmy się, że Kubuś będzie nosić okulary. Ale to najmniejszy problem bo okazało się że uszkodzony jest nerw wzrokowy. Lekarz powiedział, że synek będzie widział ale będzie miał problemy z czytaniem i pisaniem. Szukamy informacji na temat metod rehabilitacji wzroku. Może ktoś z was ma informacje na ten temat. Proszę także o pomoc jak przekonać takie małe dziecko do noszenia okularków. Z góry dziękuję za każde słowo.
 
reklama
witaj, moj Kubus tez musi nosic okularki. kiedy mial rok okazalo sie ze ma wade wzroku. poczatkowo bylam przerazona jak takie male dziecko poradzi sobie z "czyms" na nosie. jednak szybko sie okazalo ze nie mial az takich wielkich oporow. pierwsze okularki mial niezbyt dobrze dobrane wiec troche marudzil. po kilku dniach zamowilismy mu leciutkie koklorowe fisher price. te od razu zaakceptowal. czasami je sciaga wiec daje mu chwile odpoczac. w koncu i doroslego czasami gdzies uwieraja okulary. jesli mozesz sobie pozwolic na wydatek ok 300zl za oprawki to naprawde polecam :tak:. Kuba nie raz wyginal je na wszystkie strony i nic sie nie stalo. jesli chodzi o formy rehabilitacji wzroku to niestety nie potrafie Ci pomoc. pozdrawiam.
 
Dziękuję bardzo za informację. Właśnie okulista mówił nam o tych okularkach fisher price. Muszę koniecznie takich poszukać.
 
Rehabilitacje przeprowadza się w ośrodkach szkolno wychowawczych dla niewidomych. Tam też doradzą ci jak prowadzić taka rehabilitacje wzroku w domu. Nie wiem gdzie mieszkasz ale zgłoś sie do któregokolwiek ośrodka to podadzą ci adres najbliższego. Na naszej stronie jest link do wrocławskiego ośrodka do wczesnej interwencji www.irmaaisha.republika.pl . Moja koleżanka używa soczewek kontaktowych dla córeczki, ale trzeba bardzo dobrego lekarza który dobierze właściwe soczewki.
Pozdrawiam
Irma
 
a w jakim wieku jest ta dziewczynka? Bo jak ja sie pytalam lekarza o szkla kontaktowe to spojrzal na mnie jak na glupia i powiedzial ze minimalny wiek to ok 12 - 14 lat!!!!
 
Efika ja czytałam gdzieś informację w necie, że są soczewki dla małych dzieci. Z tym że zakładanie ich jest bardzo uciążliwe. Są organizowane nawet jakieś szkolenia na których rodziców uczy się jak to robić.
 
Efika ja czytałam gdzieś informację w necie, że są soczewki dla małych dzieci. Z tym że zakładanie ich jest bardzo uciążliwe. Są organizowane nawet jakieś szkolenia na których rodziców uczy się jak to robić.
A nie pamietasz przypadkiem na jakiej stronce to bylo?:sorry2:
 
a w jakim wieku jest ta dziewczynka? Bo jak ja sie pytalam lekarza o szkla kontaktowe to spojrzal na mnie jak na glupia i powiedzial ze minimalny wiek to ok 12 - 14 lat!!!!

Przykro mi to stwierdzić ale oznacza, że to kiepski lekarz, córeczka koleżanki nosi soczewki dla małych dzieci a mam 2 lata, zakładasz jak dla dorosłego. Produkowane sa też w Jeleniej Górze, ale jak chcesz zapytam sie jakich używa moja koleżanka.
Pozdrawiam
Irma
 
reklama
Fajnie by bylo gdybys mogla sie zapytac wszystkiego o te szkla - jakiej sa firmy (i ile kosztuja), kto pokazuje jak sie je zaklada (pewnie lekarz ale po jednym pokazie raczej trudno bedzie zalapac co i jak), czy mala sie buntowala i czy zdarza sie np. przy upadku ze szkla wypadaja. Kurde co do tych szkiel to mam tysiace pytan, ale jak znajde lekarza ktory bedzie cos wiedzial na ten temat to sie wypytam. Ja niestety z drugiego konca Polski jestem wiec do Waszego raczej sie nie udam. A jesli chodzi o kompetencje tego okulisty to i mnie nie porazily! Zmienilam go zaraz po pierwszej wizycie tylko jakos drugiego nie zapytalam juz o szkla. W kwietniu mlody ma wizyte kontrolna wiec sie zapytam. Dzieki za wszystkie informacje. Pozdrawiam.
 
Do góry