reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Relaktacja

emma73

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
2 Lipiec 2020
Postów
49
Miasto
Piotrków Trybunalski
Cześć dziewczyny.
Macie jakieś sprawdzone sposoby na pobudzenie laktacji? Mam bardzo mało pokarmu i muszę dokarmiać dzidzie mm, a byłoby super karmić tylko moim mleczkiem. Mleko odciągam laktatorem, bo dziecko nie ssie piersi. Z góry dziękuję za wszystkie dobre rady :)
 
reklama
Rozwiązanie
Najlepiej rozkręca i pobudza laktacje Prawidłowo Przystawione i Prawidłowo Ssące dziecko. Jeżeli są z tym problemy to trzeba spotkać się z CDL. :) :)

W drugiej kolejności poprawna Praca z Laktatorem:
Po każdym karmieniu odciągasz przez 15 minut każda pierś (metoda 7-5-3 lub ciągiem) najlepiej laktatorem podwójnym (udowodniono, że zwiększa to wypływ o 18%).
W czasie ściągania zrelaksuj się, patrz na dziecko lub jego zdjęcia, zwiększa to wypływ mleka i nie kontroluj butelek.
Ściągaj nawet jak nie leci - zamawiasz pokarm.
Wybór laktatora:
Na początek rozkręcania laktacji można wypożyczyć sobie szpitalny laktator Medela Sympthony, który ma dużą siłę ssania a przy tym...
Jeśli nadal masz mleko, to złotą zasadą jest jak najczęstsze odciąganie (8 to minimum, 10 optimum, 12 max). Generalnie czas odciągania to 15-20 minut na jedną pierś. Można robić tzn power pumping, który ma za zadanie imitować wiszenie dziecka na piersi. Robi się to różnie zależnie od tego, czy masz laktator podwójny czy pojedynczy. Przy laktatorze na dwie piersi ściągasz 20 minut, robisz 10 minut przerwy, ściągasz 10 minut, znowu 10 minut przerwy i ściągasz ostatnie 10 minut. Przy pojedynczym robisz na zmianę każdą pierś co 10 minut. Takie sesje można zrobić do 3 razy dziennie (nigdy jedna po drugiej) i do 3 dni pod rząd. Słód jęczmienny do kawy czy jogurtu można dodawać. Polecam mlecznewsparcie albo grupę facebookową Mamy ściągające pokarm.
A w jakim wieku masz dzidzię? Może warto skonsultować się z doradcą laktacyjnym, nikt tak nie rozkręci laktacji jak dziecko 💁‍♀️
 
Tak, mam nadal mleko. Nie jest go dużo, ale to tylko moja wina bo na jakiś czas odpuściłam ściąganie pokarmu i bardzo mi go ubyło :( jak to mówią mądry Polak po szkodzie i teraz staram się odbudować to co zepsułam :) laktator chodzi po 12 razy na dobę, w tym dwa razy w nocy, Power pumping dopiero wczoraj odkryłam i zaczęłam robić. Amanda ma 7 tygodni :) A co sądzisz o kawie Ince i suplementach typu Felmatiker?
 
Tak, mam nadal mleko. Nie jest go dużo, ale to tylko moja wina bo na jakiś czas odpuściłam ściąganie pokarmu i bardzo mi go ubyło :( jak to mówią mądry Polak po szkodzie i teraz staram się odbudować to co zepsułam :) laktator chodzi po 12 razy na dobę, w tym dwa razy w nocy, Power pumping dopiero wczoraj odkryłam i zaczęłam robić. Amanda ma 7 tygodni :) A co sądzisz o kawie Ince i suplementach typu Felmatiker?
********** jest spoko, cena wydaje się być zaporowa i wszyscy polecali mi słód jęczmienny z apteki, więc polecam zamiast gotowego suplementu. Co do piwa bezalkoholowego i Inki nie mam zdania, generalnie nie zauważyłam zwiększenia ilości czy piję czy nie piję.
 
********** jest spoko, cena wydaje się być zaporowa i wszyscy polecali mi słód jęczmienny z apteki, więc polecam zamiast gotowego suplementu. Co do piwa bezalkoholowego i Inki nie mam zdania, generalnie nie zauważyłam zwiększenia ilości czy piję czy nie piję.
Co do ceny to się zgadzam. Teraz kupiłam od dziewczyny z vinted której zostały saszetki to cena była do zaakceptowania bo normalnie w aptece to lekka przesada. A ten słód to ile razy dziennie się dodaje?
 
A czemu nie ssie piersi? Nie chce?
Od początku nie chciała ssać piersi. Już w szpitalu walczyłam z położna laktacyjna ale skończyło się tylko histerią dziecka i podaniem mm na szybko żeby w ogóle dziecko coś zjadło :( A obecnie odciągam swój pokarm i dokarmiam mm, chociaż patrząc na moje ilości to jest w zasadzie odwrotnie. Jest tego tak mało że w zasadzie dostaje moje mleko tylko symbolicznie A konkretny posiłek to dopiero mm, a chciałabym żeby było na odwrót
 
reklama
reklama
Teraz jest starsza silniejsz, próbuj przystawiać. Na głodzie lub na śnie, podczas chodzenia czy na leżąco. Rożne wersje, moze któraś podejdzie.
Moja w szpitalu tez za pierwszym razem nie chciała, ale sie nie poddalam
 
Do góry