reklama

Rezygnacja ze szczepień - dziecko z jedną nerką

Temat na forum 'Porady - rozwój i zdrowie dzieci' rozpoczęty przez aga36, 12 Kwiecień 2012.

1. aga36

aga36 Początkująca w BB

Zwracam się do Was, drogie Mamy oraz Eksperci, z takim pytaniem:

Chciałabym zrezygnować ze szczepień u swojego niespełna 2-letniego, najmłodszego synka. Miał wykonane wszystkie obowiązujące do roczku szczepienia. Jedna kwestia to kwestia formalna: jak i czy można to zrobić, gdy u dziecka wykonano pierwsze ileś szczepień?
    Druga kwestia to taka, ze synek ma jedną nerkę (druga nerka nie miała w ogóle zdrowego miąższu, została usunięta gdy miał 4 mies.), a także spłaszczoną w trakcie torbiel w pęcherzu, która będzie tam już zawsze, o ile nie będzie chorował na infekcje bakteryjne. W przeciwnym razie musiałaby zostać usunięta operacyjnie. Największym zagrożeniem dla niego sa właśnie infekcje bakteryjne, groźne dla tej jednej nerki i pęcherza.

Z jednej strony obawiam się powikłań poszczepiennych (wcześniej nie miałam świadomości), z drugiej muszę jakoś chronić dziecko przed zkażeniami bakteryjnymi.

Poradźcie coś, proszę!

2. Karolina Isio-Kurpińska

Karolina Isio-Kurpińska Expert J&J. Porady

Witam,
    Niestety mam tylko jedną radę - szczepić, szczepić, szczepić. Jeśli dziecko ma problemy zdrowotne, możliwe jest podawanie innych szczepionek, łagodniejszych (na przykład wcześniaki otrzymują takie szczepionki), można o to zapytać pediatrę. Natomiast nie podawanie szczepionek w ogóle uważam za nierozsądne i nieodpowiedzialne, pomimo nagłaśnianych obecnie, a niepopartych badaniami naukowymi historii o powikłaniach poszczepiennych. Brak szczepień może mieć bardzo poważne konsekwencje - szczególnie, jeśli dziecko nie jest w pełni zdrowe. Sama jestem matką dwóch wcześniaków, którzy na początku byli bardzo chorzy i bardzo słabi, a mimo to zostali zaszczepieni i są szczepieni nadal.
    Pozdrawiam i życzę zdrowia dla synka.

3. reklama
  4. kerna

kerna http://www.lauraziobro.pl

nie mogę pojąć jak można decydować za kogoś w tak poważnej sprawie. do tego pisać takie bzdury.

Poleć forum