reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Rozejście mięśni prostych brzucha...

Dołączył(a)
14 Luty 2017
Postów
1
Rozwiązania
0
Witam,
Miałam duży problem po porodzie...
Jeszcze w szpitalu zdiagnozowano u mnie znaczne rozejscie mięśni prostych brzucha. 4 palce szerokości. Wcześniej nic na ten temat nie słyszałam, czytając informację w Internecie byłam coraz bardziej przerażona. Jeszcze w połogu przyjechała do mnie Pani Ania. Zaczęliśmy walkę- mobilizację brzucha, odpowiednio dobrane ćwiczenia, zmiana nawyków, odpowiednie pozycje do karmienia. W 6 tygodniu połogu rozstęp zmniejszył sie do 2 palców. Całkowite zamknięcie osiągnęliśmy 7 miesiecy po porodzie. Chirurg, który kierował mnie na operację przecieral oczy z wrażenia. Operacja oczywiście nie była potrzebna. Polecam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama

LILITH

Moderatorka
Dołączył(a)
9 Maj 2005
Postów
14 743
Miasto
UK
Rozwiązania
1
Tez mam rozejscie, do tego zrobiła się przepuklina na chwile obecna 2. Nie potrzebowałam żadnego ekstra treningu by to się zeszło. Po pierwszym rozejsciu była cc wiec zapomnij o ćwiczeniach wczesnych ale ekstra efekt muesni osiagnelam szybko. Po SN szybko, w kilka tygodni bo po 3m w nowej ciąży brzuch był prawie idealny.
Wystarczy systematyka i chęci.. A nie konkretna osoba.

Trochę to brzmi jak reklama..


Rozejscie czuć ręką, połóż Się na płasko i zrób brzuszek do połowy, wtedy środek brzucha tak odstaje do pionu. Na stojąco możesz wsunąć rękę w środek.
 

aniaslu

Administratorka czyli ja tu rządzę ;)
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
2 545
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
37
Możesz o rozejściu się kresy białej oraz o tym jak samodzielnie możesz sprawdzić, czy temat cię dotyczy przeczytać na BB w tekście o rozstępie mięśnia prostego brzucha i jeśli cię coś niepokoi powiedz o tym lekarzowi:)
 
Do góry