reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Różnice w oznaczeniach norm poziomu progesteronu

Karo92

Aktywna w BB
Dołączył(a)
9 Styczeń 2022
Postów
76
Cześć,
Czy wiecie skąd biorą się aż takie roznice w oznaczeniach norm dla progesteronu ? Zrobilam badanie w 7 dniu po owulacji - wynik 7.94ng/mL, normy w badaniu wskazuja na to ze wynik dla fazy lutealnej jest prawidłowy i oznaczone sa miedzy 1.2-15.9. Wyslalam badania mojej lekarce i odpisala ze poziom jest bardzo niski , niestety nie odpisuje jak na razie na moje wątpliwości a ja odchodze od zmysłów. W internecie znalazłam przerozne normy dla progesteronu w tym dniu cyklu - niektore faktycznie w granicach typu 10-50. Jak to z tym jest i skad te roznice ?
 
reklama
Cześć,
Czy wiecie skąd biorą się aż takie roznice w oznaczeniach norm dla progesteronu ? Zrobilam badanie w 7 dniu po owulacji - wynik 7.94ng/mL, normy w badaniu wskazuja na to ze wynik dla fazy lutealnej jest prawidłowy i oznaczone sa miedzy 1.2-15.9. Wyslalam badania mojej lekarce i odpisala ze poziom jest bardzo niski , niestety nie odpisuje jak na razie na moje wątpliwości a ja odchodze od zmysłów. W internecie znalazłam przerozne normy dla progesteronu w tym dniu cyklu - niektore faktycznie w granicach typu 10-50. Jak to z tym jest i skad te roznice ?
Cykl cyklowi nie równy u zdrowej kobiety. Seria wyników podobnych skłoniłaby mnie do zmartwień. A tak stąd te widelki pokazując co nie odbiega od normy. Pozatym wydzielają sie one skokowo więc różnie można wychwycic.

Piszą że z plamieniami przed okresem itd ma sie problemy ze zbyt niskim pogresteronem. Możliwe że tak wiele kobiet ma ale no ja 4 razy zaszlam w ciążę bez faszerowania sie progesteronem i normalnie donosiłam bez dodatkowej hormonalnej suplementacji mimo plamień i tydzien przed okresem. Bo cykl w którym zachodziłam przebiegał zapewne prawidłowo. Także na razie nie odchodź od zmysłów a bądź dobrej myśli i powtórz badania ewentualnie. Kolejny cykl może być inny.
 
Różnice przede wszystkim wynikają z tego, że faza lutealna trwa tak uśredniając około 14 dni. Inny progesteron będzie w 1 dniu takiej fazy inny w 7 a jescze inny w 13.
Normy podane są ogólnie dla całej fazy. Natomiast 7 dpo to szczyt progesteronu i nie dziwi mnie, że Twoja lekarka oczekiwała wyższego wyniku natomiast pojedynczy pomiar progesteronu nic jescze nie znaczy. Musiałabyś zbadać go przez 3 dni codziennie żeby coś mądrego z tego wyczytać
 
A do tego jest to zależne od wieku kobiety,
Twój wynik wskazuje, że najprawdopodobniej nie było owulacji, bo należy oczekiwać wyniku >10.
 
Hej dziewczyny , dzieki za odpowiedzi.
Wiem ze wynik zalezy od dnia cyklu, chodziło mi o różnice w oznaczeniach widełek dla norm. Na moim badaniu widełki oznaczone sa od 1.3 do 15.9 (w załączniku moje badanie), co oznaczałoby ze moj wynik 7.94 mieści się w normie. Stad tez moje zdziwienie ze okazuje sie ze wcale nie. Dlaczego te widełki podane na badaniu sa wlasnie takie skoro w 7 dniu po owulacji minimum powinno wynosic 10 i jak sie okazuje moze dochodzic nawet do 50🙄
Jestem po wycieciu jajowodu z powodu ciazy pozamacicznej (to byla moja pierwsza ciaza) stad moje obawy 😔
 

Załączniki

  • Screenshots_2022-10-20-21-59-13.png
    Screenshots_2022-10-20-21-59-13.png
    12,4 KB · Wyświetleń: 40
Tak jak dziewczyny pisały - jak będziesz na początku lub końcu fazy lutealnej, to progesteron może być niższy (swoje max osiąga właśnie 7-8 dni po owulacji).
 
reklama
Ok rozumie, powinno chyba byc to dodatkowo zaznaczone ze w 7/8 dniu cyklu te normy są zupełnie inne bo jest to mylące🙄 dzieki za pomoc😉
 
Do góry