reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozstanie z partnerem, 3.5 letnie dziecko, zmiana miejsca zamieszkania

Cozza

Aktywna w BB
Dołączył(a)
7 Maj 2018
Postów
76
Drogie Mamy,

Potrzebuje porady i informacji jak to u Was wyglądało.
Rozstałam się z partnerem, mamy 3.5 letnie dziecko, chłopczyka. Niestety w tym związku była przemoc psychiczna, partner nadpopudliwy i toksyczna niedoszła teściowa.
Postanowiłam odejść. Od miesiąca mieszkam u moich rodziców z synkiem.
Mam swoje mieszkanko, które właśnie przygotowuje i będę z synkiem tam mieszkać.
Do tej pory mieszkaliśmy w domu partnera. Duży dom z podwórkiem. Martwię się jak będzie reagował synek. Nie dość, że rozstanie rodziców to jeszcze zmiana miejsca zamieszkania.
Czy któraś z Was miała taką sytuację. Jak pomóc dziecku pogodzić się z tą sytuacją?
 
reklama
Na pewno rozmowa, rozmowa, rozmowa. Wytlumaczyc dziecku dlaczego sie przeprowadzacie, ale na tyle, zeby zrozumial i zeby sie do taty nie zniechecal. Znajdzcie jakis fajny plac w poblizu, zwracaj mu uwage na plusy mieszkania, czy okolicy. Na pewno nie zostawiaj go samego sobie, bez wyjasnien. Dzieci duzo widza i same potrafia wnioski wyciagac. Najgorsze, co moze byc to to, ze bedzie sie domyslal, ze cos jest nie tak, ale nikt mu nic nie wytlumaczy.
 
Do góry