reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwoj 6 miesiecznego dziecka

Julka96

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Wrzesień 2020
Postów
64
Hej dziewczyny, nie wiem sama czy przesadzam i zaczynam swirowac dlatego chce zapytac co o tym myslicie. Moja corka za kilka dni konczy pol roku. Obraca sie na brzuszek ale na plecki udalo jej sie tylko raz. Wydaje mi sie ze powinna juz czesciej obracac sie z brzuszka na plecki. Moja siostra ostatnio mi powiedziala ze jej syn jak byl w jej wieku to juz siedzial. Zastanawiam sie czy ona prawidlowo sie rozwija. Jak lezy na brzuszku to nie widze u niej zadnych checi do pelzania, zabawki lapie jak sa blisko a jak troche dalej to od razu krzyk bo nie moze zlapac i trzeba jej podawac. Poza tym jest radosnym dzieckiem, wklada stopy do buzi itp. Ale martwi mnie troche to ze nie obraca sie z brzucha na plecy. I jak trzymam ja w takiej pozycji siedzacej to buja sie na prawo i lewo. Co o tym myslicie?
 
reklama
Rozwiązanie
Dzieki za odpowiedzi🙂 Ja wiem ze ma jeszcze czas, napisalam bo kilka osob mowilo mi ze powinna umiec juz to czy tamto..
To nie słuchaj takich " glupich" osob , i następnym razem powiedz,że Twoja na wszystko ma czas , i zacznie to robić dokladnie wtedy kiedy będzie robic , bo nie zmusisz jej a tylko krzywdę zrobisz ,nie czuje się na siłach i nie będzie robic , moja tez nie robila , a teraz robi wszystko ,dogoniła rówieśniczki, które robiły to dużo wcześniej
Myśle, ze rozwija się prawidłowo i nie ma co się stresować.
Nie porównuje się dzieci, bo każde rozwija się po swojemu i we własnym tempie. Mam dwójkę i już to widzę.
 
Każde dziecko rozwija się w swoim tempie, natomiast warto porozmawiać z lekarzem lub/i pokazać fizjoterapeucie, bo on po obejrzeniu dziecka będzie Ci potrafił powiedzieć, czy wszystko jest ok. Możesz też zachęcać córeczkę do przekręcania się pokazując jej zabawki. Obejrzyj tez rozmowę z Natalią , pod koniec filmu mówi, co robić, kiedy dziecko nie bardzo chce się przekręcać. Pod filmem masz rozpisane pytania i czas.

 
Dokładnie, każde dzieciątko rozwija się w swoim tempie. Mój za tydzień kończy 6 msc i jeszcze nie przewraca się z pleców na brzuszek (zdążyło się mu 2 razy samodzielnie do tej pory😉), a co dopiero z brzuszka na plecy 😉
Oczywiście bawię się z nim, ćwicząc obracanie, ale powolutku i stopniowo.
 
Nie słuchaj gadania " moje to juz to czy tamto " moja tez nie siedziała mając 6mz ,nie odwracała się z pleców na brzuszek , ruszyła w 10 mz , i teraz ma 13mz i probuje chodzić, to ze czyjes dziecko cos robi ,nie znaczy ze Twoje musi , mojej koleżanki corka 2 miesiacw młodsza od mojej ma 8 zębów, a mojej idzie 4 , jej stała gdy moja zaczęła dopiero raczkowac ,jakby na to patrze to by można zwariować
 
Moja córka zaczęła pełzać jak miała 9msc, a siedzieć i raczkować jakieś 3tyg później. Teraz ma 11 i wstaje przy meblach. Też się stresowałam, jeśli ma Cię to uspokoić to może umów się do fizjoterapeuty, choćby na wizyte online ale myślę że nie ma takiej potrzeby. Daj dziecku czas :)
 
reklama
Moja pierwsza córka nie pełzała, obracać chyba w ogóle się nie obracała, na brzuchu nienawidziła leżeć. Usiadła jak miała 9 m-cy, jednocześnie z raczkowaniem, a na rok zaczęła chodzić. Była rehabilitowana co prawda na WNM, ale po pół roku sam neurolog stwierdził, że to i bez rehabilitacji ruszyłaby w swoim tempie. Teraz przy drugim dziecku też jest WNM i to gorsze, ale nie patrzę już na żadne tabelki, bo u po co. Nasze mamy tabelek nie miały i my jakoś żyjemy 😉
 
reklama
Hej dziewczyny, nie wiem sama czy przesadzam i zaczynam swirowac dlatego chce zapytac co o tym myslicie. Moja corka za kilka dni konczy pol roku. Obraca sie na brzuszek ale na plecki udalo jej sie tylko raz. Wydaje mi sie ze powinna juz czesciej obracac sie z brzuszka na plecki. Moja siostra ostatnio mi powiedziala ze jej syn jak byl w jej wieku to juz siedzial. Zastanawiam sie czy ona prawidlowo sie rozwija. Jak lezy na brzuszku to nie widze u niej zadnych checi do pelzania, zabawki lapie jak sa blisko a jak troche dalej to od razu krzyk bo nie moze zlapac i trzeba jej podawac. Poza tym jest radosnym dzieckiem, wklada stopy do buzi itp. Ale martwi mnie troche to ze nie obraca sie z brzucha na plecy. I jak trzymam ja w takiej pozycji siedzacej to buja sie na prawo i lewo. Co o tym myslicie?
Fizjoterapeutka mojej prawie półrocznej córki mówi,że jeżeli maluszki w tym wieku obracają się z brzuszka na plecy to najczęściej przez nieprawidłowe napięcie mieśniowe. U mojej małej tak własnie jest.
 
Do góry