reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój marcowych smyków czyli "moje Maleństwo już potrafi"

Moja nie wstaje nawet sama, ona nawet nie usiadze z lezenia.:-(
Ale dzis jak ja posadzilam i wlaczylam muzyke to siedziala ladnie i nawet sie bujala a za chwile chlap na bok i na brzuch.:-D tez mowi mama i baba i ojej...
 
reklama
Milenka mówi tylko da i deda.Nic a nic wiecej a nieświadomie juz klepała baba tata i takie tam .Nadrabia pokazywaniem rączką co chce i wtedy mówi da. Nauczyła sie kosi kosi ,pokazuje oczko i robi piiip nosek .Kojarzy włosy,pociągnie i kręci główką nie nie nie.Pry lusterku robi papa dzidzi.Gdy sadzam w krzesełko wie że bedzie am am, musi dostac do łapki łyzeczkę.Kubka niekapka nie trzyma, nie chce pic z niego.Woli z kubka normalnego albo łyzeczką.Siada z leżenia.Dalej nie raczkuje chociaz stoi na czworaka, woli pełzac , czołgac sie. na podłodze trudno ja posadzic bo prostuje nóżki i chce dreptać. W łózeczku nie wstaje, siada i wyciąga rączki,żeby ja wziąźć.
 
To ja z innej beczki. Wysadzacie juz dzieciaki na nocnik?? Rozmawiałam z moją mamą dzisiaj i powiedziała, że jak miałam 8 miesięcy to już się załatwiałam do nocnika, szok. Poniedzieli jadę kupować młodemu nocnik i zaczynamy...
 
Dawida sadzałam jak miał z 9 miesięcy, zrobił kilka razy gdy wstał, oczywiście, że nie świadomie i na tym przygoda się skończyła, ale warto przyzwyczajać, Dawid gdy skończył rok rok i 10 miesięcy nauczył się załatwiać do nocnika, moim zdaniem to i tak dosyć szybko.
 
jak dla mnie to troszkę za szybko, moja Julka zraziła się do kibelka i zaczęłam ją wysadzać do dorosłej ubikacji jak skończyła 1,5 roku. z Polą poczekam jeszcze trochę i też będę wysadzała do naszej toalety
 
wiecie co to mnie zadziwyłyście z tym nocnikiem, u mnie w rodzinie wszystkie dzieciaki były tego uczone dopiero po drugich urodzinach.....nie sądziłam, że wcześniej da się dziecko nauczyć.....myślicie, że dziecko przed rokiem ma już taką świadomość "tych" spraw?Chętnie spróbuje z Frankiem:tak:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
no własnie mnie moja mama molestuje z tym nocnikiem :/ ja niby byłam wysadzana, jak miałam pół roku!!
no nawet mamu nocnik w domu ;-)

jednak ja chcę poczekać, aż mała bedzie świadoma. co z tego, że ja posadzę np. po śniadaniu i co bedzie tak siedziała dopóki nie zrobi?? bez sensu. prosta droga do zniechecenia takie przymuszanie. poczekam jeszcze.
 
Do góry