reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchów dziecka nie odczuwam

Katarzyna32

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
12 Maj 2020
Postów
34
Witam serdecznie. Jestem w 21 tygodniu ciąży. Od 18 tyg zaczęłam już czuć ruchy maluszka. Tydzień temu miałam usg połówkowe i powiedziano mi że wszystko wygląda dobrze. Od kilku dni nie odczuwam już ruchów dziecka i niepokoi mnie to trochę bo to moja pierwsza ciąża. Czułam się spokojna kiedy mogłam poczuć ruch synka. Czy to może być normalne? Mieszkam w Anglii i nie chce siać paniki, szczególnie w obecnej sytuacji jak korona wirus. Bardzo proszę o poradę.
 
reklama
Rozwiązanie
Dziękuję Kazumi 😃 jestem teraz bardzo spokojna. Mieszkam w Anglii, cieszę się że położna mi wszystko dokładnie wytłumaczyła. Tydzień temu na usg zaproponowano mi usg dopochwowe. Nie bardzo wiedziałam w jakim celu i byłam wystraszona, teraz dokładnie wiem dlaczego. Przez moje ułożenie łożyska chcieli mieć pewność czy nie urodzę dużo za wcześnie.
Ale nie czujesz juz parę dni czy godzin? Możliwe ze tez dziecko ułożyli się tak, ze go nie czujesz, czasem tak bywa ze czuje się mniej a czasem więcej. Jednak jak Cie cos niepokoi lepiej podjechac na izbe
 
Nie czuje od 2 dni. Wcześniej czułam dość mocne kiedy leżałam płasko na plecach aż nawet podkoczylam z wrażenia. Czytałam wiele na ten temat i jak wspomniałam nie jestem pewna czy to normalne i czy nie siać paniki bo jest to 21 tydzień ciąży dopiero i tydzień temu miałam usg i wszystko było w porządku.
 
Witam serdecznie. Jestem w 21 tygodniu ciąży. Od 18 tyg zaczęłam już czuć ruchy maluszka. Tydzień temu miałam usg połówkowe i powiedziano mi że wszystko wygląda dobrze. Od kilku dni nie odczuwam już ruchów dziecka i niepokoi mnie to trochę bo to moja pierwsza ciąża. Czułam się spokojna kiedy mogłam poczuć ruch synka. Czy to może być normalne? Mieszkam w Anglii i nie chce siać paniki, szczególnie w obecnej sytuacji jak korona wirus. Bardzo proszę o poradę.
Też uważam, że skoro czułas a teraz nie czujesz to coś może ale nie musi być złego. A pamiętasz na której ścianie masz dno macicy? Podobno gdy dno jest na zlej ścianie to ruchy slabiej i pózniej się odczuwa. Tyle, ze juz wcześniej czułas. Wg mnie powinnas skonsultować się z ginem
 
Witam serdecznie. Jestem w 21 tygodniu ciąży. Od 18 tyg zaczęłam już czuć ruchy maluszka. Tydzień temu miałam usg połówkowe i powiedziano mi że wszystko wygląda dobrze. Od kilku dni nie odczuwam już ruchów dziecka i niepokoi mnie to trochę bo to moja pierwsza ciąża. Czułam się spokojna kiedy mogłam poczuć ruch synka. Czy to może być normalne? Mieszkam w Anglii i nie chce siać paniki, szczególnie w obecnej sytuacji jak korona wirus. Bardzo proszę o poradę.
Moim zdaniem powinnas sie udac do lekarza. Lepiej to sprawdzic chociaz nie musi dziac ske nic zlego
 
Na początek zjedz coś słodkiego i połóż się na lewym boku- ręka na brzuch i czekaj. U mnie to się sprawdzało.
Nie denerwuj się, ja też nie zawsze czułam syna. A teraz biega koło mnie 10- miesięczne szczęście.
 
reklama
Dziewczyny dziękuję za odpowiedzi. Po pierwsze chce aby mnie potraktowano poważnie a nie gdy zadzwonię przykładowo do położnej ona mi powie ze to jest normalne na tym etapie ciąży. Jem codziennie coś słodkiego aby małemu zrobić przyjemność i moc go poczuć. Zamówiłam też monitoring bicia serca przez internet bo od 2 jestem niespokojna. Jest to dziwne bo kiedy jeszcze nie czułam pierwszych ruchów synka byłam niespokojna czy maluszek rośnie zdrowo a teraz kiedy wkoncu go poczułam znowu się martwię że coś może być nie tak. Nie wiem dlaczego mam czarne scenariusze w głowie.
 
reklama
To normalne, ja jak sie za dobrze czuje to panikuje ze mnie nic nie boli[emoji2356]
Dziewczyny dziękuję za odpowiedzi. Po pierwsze chce aby mnie potraktowano poważnie a nie gdy zadzwonię przykładowo do położnej ona mi powie ze to jest normalne na tym etapie ciąży. Jem codziennie coś słodkiego aby małemu zrobić przyjemność i moc go poczuć. Zamówiłam też monitoring bicia serca przez internet bo od 2 jestem niespokojna. Jest to dziwne bo kiedy jeszcze nie czułam pierwszych ruchów synka byłam niespokojna czy maluszek rośnie zdrowo a teraz kiedy wkoncu go poczułam znowu się martwię że coś może być nie tak. Nie wiem dlaczego mam czarne scenariusze w głowie.
 
Do góry