reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dziecka a twardnienie brzucha

Asiaa666

Początkująca w BB
Dołączył(a)
5 Wrzesień 2021
Postów
19
Czy któraś z Was tez odczuwała takie dolegliwości. Jestem w 26+4 tc od dłuższego czasu występuje u mnie napięcie brzucha. Początkowo było to tylko napięcie dolnej części, niestety zdarzały się dni,ze trwało to praktycznie cały dziej bez przerwy. Jednak od kiedy mały stał się bardziej aktywny brzuch nie jest często tak twardy ( przez większość dnia) a czuje jedynie kilkusekundowe napinanie i brzuch staje się miękki. Mam również skurcze ale objawiają się one 10-15 sekundowym napinaniem brzucha po jednej stronie tworząc wypukłość . Konsultowałam to z dwoma lekarzami ale każdy mówi ,ze taka moja uroda. Na jednej z wizyt lekarz stwierdził ,ze szyjka się nieznacznie skróciła ale jest twarda i trzyma. Na szczęście na nst szyjka nie uległa skróceniu. Bardzo martwi mnie ta sytuacja, ponieważ jeszcze dużo czasu przede mną.
Pozdrawiam
 
reklama
Cześć,
Mam tak samo od 24 tc. Dziś już 28 tc i nadal się to pojawia. Są dni kiedy jest mniej, ale też takie gdzie ciagle mnie spina. Też konsultowałam z dwoma lekarzami, szyjka się nie skraca i według nich jest Ok. Młody też dużo się rusza i wydaje mi się że to wywołuje często te skurcze. Ja mam jednak najgorzej podczas spacerów, brzuch jest wtedy bardzo twardy 🤷‍♀️
Gin zaleciła mi brać, więcej magnezu 3 razy po 2 tabletki. Niestety nie mogę powiedzieć że to pomogło.
 
Cześć,
Mam tak samo od 24 tc. Dziś już 28 tc i nadal się to pojawia. Są dni kiedy jest mniej, ale też takie gdzie ciagle mnie spina. Też konsultowałam z dwoma lekarzami, szyjka się nie skraca i według nich jest Ok. Młody też dużo się rusza i wydaje mi się że to wywołuje często te skurcze. Ja mam jednak najgorzej podczas spacerów, brzuch jest wtedy bardzo twardy 🤷‍♀️
Gin zaleciła mi brać, więcej magnezu 3 razy po 2 tabletki. Niestety nie mogę powiedzieć że to pomogło.
Mój cały twardnieje jak tylko wstanę z łóżka. Były takie dni kiedy może z godzinę w ciągu dnia odpuszczał a tak to był jak skala. Martwię się bo te kilkusekundowe twardnienia pojawiają się bardzo często. Wizytę mam dopiero za 2 tyg ale pewnie nie wytrzymam tak długo i pójdę wcześniej żeby się nie zamartwiać.
 
A od kiedy wam sie zdarzały takie sporadyczne twardnienia brzucha? Ja tak mam ok raz dziennie rano a jestem w 14 tc. Pytalam lekarza ale stwierdził ze to normalne ale sama juz nie wiem.
 
A od kiedy wam sie zdarzały takie sporadyczne twardnienia brzucha? Ja tak mam ok raz dziennie rano a jestem w 14 tc. Pytalam lekarza ale stwierdził ze to normalne ale sama juz nie wiem.
Ja nie miałam takich sporadycznych. Koło 20 tygodnia zaczął twardnieć mi brzuch i trwało to przez większość dnia ale mam koleżankę , której twardnienia zaczęły się w 15tc i występowały co 10 min. Dopiero po dużej dawca magnezu i No spy zmniejszyły swoją częstotliwość.
 
A bierzesz magnez ? Powinnaś brać, mi lekarz kazal brać i to magne b6 forte ,kilka razy dziennie
 
reklama
reklama
Do góry