reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy Maleństwa

Kasia wlasnie jeszcze nie wiem gdzie mam to lozysko ani jak dzidzia lezy bo jeszcze nie mialam USG dopiero 4 listopada i doczekac sie juz nie moge ;) a wczoraj tatus dzidzi sluchal brzuszka i mowil ze slychac jak kopie i sobie plywa:)
 
reklama
I napewno tak jest ,przy pierwszej ciazy zawsze pozniej czuc ruchy ,oja znajoma jest w drugiej ciazy i 11 tc i juz czuje motylki a ja przy Aleksie ledwo poczulam a juz urodzilam :) urodzil sie w 25/26 tc :)
 
Naprawde sie nie przejumuj Maggusia , ja tez panikowalam ale w koncu sie doczekalam!W 19 tygodniu juz mialam 100% pewnosci ze to co czuje to tuchy a  teraz to czasami smiac mi sie chce z tych akrobacji w moim brzychu, szczegolnie jak " dostaje " po pecherzu! bedzie dobrze! :laugh:
 
Przy pierwszej ciąży można późno poczuć ruchy maleństwa. Pamiętam że jak ja zaczęłam czuć dzidzię po raz pierwszy to wcale nie byłam pewna czy to napewno to. Po konsultacji z koleżanką, która ponad rok temu mamą została dopiero zaczęłam nabierać pewności.
Magusia ty też napewno juz wkrótce swojego urwisa poczujesz.
 

Ja swoje maleństwo zaczełam na początku 19 tygodnia - więc jakiś czas temu. Na początku też nie wiedziałam że to to. Najpierw było to odczuwane jako "motylki" ; "Bąbelki" - śmieszna sprawa. Poźniej już było kopanie na całego.
Ale i tak muszę powiedzieć że moje maleństwo jest dla mnie łaskawe ;D - jak śpię to mnie nie budzi - choć czasami śnię że mnie kopie i czuje ruchy (śmieszne). Rano kopie jak biorę prysznic, po obiedzie i wieczorny kncert przed zaśnięciem.

Niesamowita sprawa - moje kochanie na początku bało dotykać się brzucha ale teraz sam już dotyka i dopinguje by mocniej kopnęło :p

MAGGUSIA - Mam nadzieję że szybko odczujesz kopanie - to niesamowita sprawa
 
Moje małe jest strasznie niesmiałe. Wstydzi się taty, pewnie dlatego, że rzadko go słyszy.
Śmiejemy się, że gdy Piotruś przykłada ucho do brzuszka i nasłuchuje, to pewnie z drugiej strony dzieje się to samo, bo jest spokój, żadnych ruchówi
 
Sylwia u mnie podibnie!!!jak tylko tatus sie zbliza to zapada totalna cisza,czasem sie to przydaje bo jak za duzo troszke fika moj maluszek to czasem troche juz boli wtedy tylko tatus dotknie brzucha i cisza ,spokoj :laugh: ostatnio moj madry maz wpadl na pomysl ze bedzie swiecil latarka do malego wtedy zapamieta nasz skarb ze tak tylko tata sie z nim komunikuje ;) Ale powiem wam ze jak sie martwilam brakiem ruchow ,to teraz mam ich pod dostatkiem i w dzien i w nocy-szczegolnie w nocy ale uczucie niesamowite!! :laugh: pozdrawiam
 
Ale pomysł, chyba tylko facet mógł wpaść na coś takiego.
Moje małe jest b. grzeczne, pozwala mi orzespać całą noc, czasami wstaję tylko na siusiu, ale rzadko.
Moja sąsiadka w 32 tyg. nie śpi całe noce, tak jej Tymuś daje czadu. Grzeczne te nasze dzieciaczki, prawda?
 
moj antek tez kopie, ze az czasem podskocze ze strachem. mam nadzieje, ze bedzie z niego perkusista a nie pilkarz.

nie wiem czy znacie te zabawe z dzieckiem. moj mezulek ma taka madra ksiazke dla tatusiow (niestety moge polecic tylko dla tatusiow niemieckojezycznych) w ktorej jest wszystko co tatusiowie powinni wiedziec. ksiazka jest super i zaluje, ze nie ma takich wydawnictw dla mamus. mam tyle tego, a zaczytuje sie w lekturze tatusia..hihihi
no wiec w tej ksiazce jest napisane, ze tatus tez moze komunikowac z maluchem. nalezy zaraz po kopnieciu wlasnie w tym miejscu leciutko nacisnac na brzuch. probowac po kilka razy jesli nie zareaguje od razu i na ogol maluch odpowiada kopieciem.
u nas to super funkcjonuje. naturalnie z przerwami, bo nie zawsze mu sie chce od razu odpowiadac. odpowiada swoim rytmem, raz od razu, raz po chwili namyslu ;). po pewnym czasie synalkowi sie nudzi i przestaje. ale poki co tatus jest wniebowziety!
polecam.
 
reklama
aga-sto moj maz tez tak robil jak jeszcze Aleks byl w brzuszku tylko ze moj maly kopal zawsze obok wtedy i sie bawili tak tatus z synusiem :)
 
Do góry