reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Jedna z naszych dziewczyn szuka pomocy dla malutkiego bratanka. Całą historię zamieściła na forum, więc możesz jej zadać pytania. Pomożesz?

reklama

sadzanie maluszka

niteczka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
15 Kwiecień 2005
Postów
61
Mój malec rwie się do siadania, ale nasza lekarka nie pozwala nam go sadzać aż skończy 6 miesięcy, ponieważ jak nam powiedziała maluszki nie mają jeszcze dobrze wykształconego gorsetu mięśniowego wokół kręgosłupa.
Czy sadzacie już swoje maluszki z oparciem? Jeśli tal to na jak długo?

 
reklama

karolinna

grudzień 05,wrzesień 08
Dołączył(a)
15 Lipiec 2005
Postów
4 797
Miasto
Katowice
Lenka tak samo rwie się do siadania i powiedziałam o tym pediatrze :) ona stwierdziła że jeśli dziecko samo się rwie i utrzymuje się to można pozwolić tak siedzieć,bo gdyby kręgosłup nie był przystosowany to nie umiałaby ;) i doktorka powiedziała że tylko jedno obowiącuje-nic na siłę .Zresztą jako matka na pewno sama dostrzeżesz moment kiedy dziecko daje sobie radę na siedząco i i kiedy go to nie męczy :) w końcu widzisz go każdego dnia :)
 

elusia79

mama Fabianka i Kamilka
Dołączył(a)
12 Lipiec 2005
Postów
686
Ja sadzam już Kamila w siodełku od pewnego czasu, na spacerku też już chwilę siedzi we wózku, póki nie zaśnie, bo nie chce leżeć.
Mi lekarka powiedziała że gdyby dziecko nie było gotowe do siadania to by jeszcze tego nie próbowało...
 

eg16

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Czerwiec 2005
Postów
1 787
Miasto
Śląsk
Adaś już siedzi sam bez podparcia. W łóżeczku podciąga się za szczebelki i siada, a tak to albo o mnie się podeprze albo o cokolwiek co ma obok siebie i się podnosi. Zresztą on chciał już siadać jak miał 3 miesiące. ;)
 

AsiaM

mama czterech córek
Dołączył(a)
23 Styczeń 2006
Postów
1 125
Eg super, że Adaś już siada! Ja też bym chciała, żeby Ala siedziała sama, ale na razie sadzam ją tylko w huśtawce lub w foteliku samochodowym, w spacerówce ma pozycję półleżącą, ale też się rwie do siedzenia
 

Pycha

mama Mai i Marty
Dołączył(a)
6 Czerwiec 2005
Postów
6 427
Miasto
Strzelce Krajeńskie
Maja juz tez się podciąga do siedzenia i już trochę posiedzi bez podtrzymywania, dzis np. na spacerku był jeden wielki ryk bo chciała siedzieć , no i musiałam ustąpić ale od razu poszłyśmy do domu, bo jednak trochę sie boję, bo co za dużo to nie zdrowo,
 

Ciapaczek

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Lipiec 2005
Postów
246
Pediatra poradziła nam od czasu do czasu pozwolić dziecku usiąść na swoich kolanach (bo rwie się niemiłosiernie), ale nie pomagać w siadaniu. Niech robi tyle, ile sama zdoła.
Rehabilitantka odradziła sadzanie ze względu na utrwalanie się asymetrii ciałka.
Na razie nie sadzamy Małgosi zbyt często...
 

Kunda

Mama Maciusia i Adasia
Dołączył(a)
26 Listopad 2005
Postów
5 003
Miasto
sląsk
Nam rehabilitantka i neurolog odradzili sadzanie Maciusia narazie ma zalecona pozycje półsiedzacą
 

dominika2000

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Kwiecień 2006
Postów
207
Bartosz juz siedzi od 4 tygodni z podparciem, jak ma kleżeć to jest jeden wielki płacz. Wydaje mi sie że nie ma określonych zasad kiedy dziecko ma siedzieć poprostu jeżeli czuje sie na siłach i samo siada to myśle, że nie ma żadnych przeszkód do tego aby pozwolic dziecku siedzieć.Bartoszek ma 5 miesięcy i 3 tygodnie
 
reklama

cammi

Entuzjast(k)a
Dołączył(a)
7 Marzec 2005
Postów
499
Miasto
Oświęcim
Jowitka oczywiście też chce siadać ale się przewraca jak przystało do przodu albo na boki i nici z siedzenia więc nie sadzamy ją jeszcze :)
 
Do góry