reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samobadanie piersi

pauliiii84

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Sierpień 2015
Postów
50
Badacie sobie piersi ? Co myślicie o samobadaniu piersi w domu ? Słyszałyście o rękawicy do samobadania piersi ? Mój facet kupił mi ją dlatego że kiedyś jak byłam w gimnazjum miałam już guzy na piersiach i w obawie żeby mi nie wróciły bądź żebym nie miała raka kupił mi ja i kontroluje mnie co miesiąc czy się badam :) niestety jestem w grupie ryzyka ponieważ w mojej rodzinie kobiety przechodziły raka niestety niektórych już nie ma wśród nas ..
a co do rękawiczki powiem wam, że miałam sceptyczne nastawienie czy ona naprawdę działa czy mi pomoże ale okazało się że to nie kłamstwo - naprawdę zwiększa czułość, wykrywa najmniejsze zmiany nawet wielkości ziarenka cukru - co najlepsze że to prawda gdyż badając się wyczułam jakieś zmiany w piersi i wybrałam się do lekarza mówiąc mu że chyba znowu mam jakieś guzy ale malutkie.. co się okazało że znowu od węzłów chłonnych zaczęły mi się robić guzy.. ale że zostały wykryte jak były bardzo małe antybiotyki szybko zadziałały.. Mój lekarz pytał mnie jak udało mi się wykryć tak małego guzka pokazałam mu rękawice Breast Sense i powiedziałam,że raz w miesiącu się nią badam. Lekarz gdy ją zobaczył powiedział że zbada moje piersi normalnie i za pomocą tej rękawicy i sam wyczuł różnicę w badaniu. Powiedział że mało kobiet wie że jest taki produkt medyczny a powinna każda kobieta mieć go w domu bo naprawdę może dużo. Bede ją polecać ponieważ jest naprawdę wspaniała a wcale dużo nie kosztuje i w porównaniu do innych rękawic jest produktem medycznym, który został sprawdzony.

Poczytajcie sobie o tej rękawicy na stronie : www.zdrowepiersi.com.pl


ug37zbmhqobuwbl1.png
 
reklama
Rozwiązanie
Kochane jeśli ktoś ma braster to trzeba go zaktualizować, kochane pamiętajcie o tym bo inaczej nie przeprowadzicie następnego badania. Najprawdopodobniej na mailu macie info na ten temat, ale jeśli nie to sobie poczytajcie o tym.
reklama
Dziewczyny, widze za kazda w inny sposob bada sie. Ja to wogole sie ciesze, ze badacie sie. Bo naprawde jest tak duzo kobiet, ktore to zaniedbuja. Moze dobrym rozwiazaniem byloby wprowadzenie takiej edukacji w szkole, jak kiedys byly - przygotowanie do zycia w rodzinie (czy cos w tym stylu, niestety nie pamietam dokladnie nazwy przedmiotu). Wazne zeby juz mlode dziewczyny wiedzialay jak sie badac i dbac o swoje zdrowie. Oby to bylo tak oczywiste jak mycie zebow dwa razy dziennie.
 
Ciekawa jestem jaka jest skuteczność tego urządzenia. Jestem jeszcze młoda, jednak fakt moich rówieśniczek walczących z nowotworami przeraża mnie na tyle, że chcę podjąć jakieś działania profilaktyczne.
 
Braster wykorzystuje technologię termografii. To metoda zupełnie inna niż ta stosowana w USG czy mammografii. Jej skutecznośc jest różna w zależności od wieku kobiety która się bada. Należy pamiętać, że żadna metoda nie ma nawet 95% skuteczności. Ani USG, ani mammografia, ani Braster. Dlatego metody nalezy łączyć i uzupełniać by mieć maksimum pewności, że jesteśmy zdrowe. Warto się badać regularnie ale regularnie oznacza raz w miesiącu (jedna metoda) oraz raz na 3-6 m-cy (druga metoda). To jest najbardziej optymalny schemat profilaktyki raka piersi i to nie tylko gdy mamy historie raka w rodzinie, bo rak piersi spotyka też kobiety, które nie były w grupie ryzyka.
 
Wydaje mi się że już znam moje piersi, ale jak tak piszecie o tej rękawicy, że taka dobra to może pomyślę.
No wiesz, może i znasz, ale zanim uda Ci się wyczuć coś niepokojącego w piersi to ma jakieś 2 cm średnicy, a braster wykrywa już 3 mm zmiany. Warto też wiedzieć w jakim czasie cyklu się badać, no i oczywiście usg i mammografia obowiązkowo w swoich terminach.
 
Warto tutaj dodać, że ok. 70% kobiet u których wykryto raka, nie miały obciążonej historii rodzinnej, tz. nie byłī w grupie ryzyka w związku z wystąpieniem choroby wśród bliskich. To daje sporo do myślenia. Samodzielne badanie palpacyjne wymaga sporej samodyscypliny i doświadczenia. Obawiam się, że jest to trudne w naszych czasach, przy obecnym tempie życia i zmiennych jakie funduje nam środowisko.
 
ja nie stosuję żadnych rękawic tylko sama się badam, w necie można zobaczyć jak to zrobić (okrężne ruchy, sprawdzanie wszystkiego po kolei), ja sama wyczułam sobie tak cystę (na szczescie nic wielkiego), więc i bez sprzętu się obędzie
 
Problem z samobadaniem ręką polega głównie na tym, że bardzo trudno jest wyczuć niewielkie zmiany ze względu na niejednorodną budowę gruczołu piersiowego i fakt, że piersi mogą się zmieniać w czasie trwania cyklu. Badanie ręką ma z punktu widzenia naukowego bardzo niską czułość.
 
To też, ale ja mam na przykład duże piersi, a w nich dużo się dzieje :) Gdyby pierś jeszcze była gładka w środku to może badanie palpacyjne coś by dało, ale ja mam takie gruczołowate piersi i na prawdę trudno jest określić co jest czym. Dlatego od jakiegoś czasu używam brastere i wiem, że że jak coś będzie się zmieniało braster to wychwyci i dostanę informację zwrotną żeby skonsultować się z lekarzem. Jestem spokojniejsza.
 
reklama
Kochane jeśli ktoś ma braster to trzeba go zaktualizować, kochane pamiętajcie o tym bo inaczej nie przeprowadzicie następnego badania. Najprawdopodobniej na mailu macie info na ten temat, ale jeśli nie to sobie poczytajcie o tym.
 
Rozwiązanie
Do góry