reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

schemat żywienia 5-miesiecznego niemowlaka

anp

mama Alexa
Dołączył(a)
9 Maj 2011
Postów
650
Miasto
Netherlands
Witam!
Mam pytanie....mam 5 miesiecznego synka,ktory wazy ponad 8,5 kg i jest ciagle glodny.Probowalam rozszerzyc mu diete ale dokladnie chcialabym wiedziec co ii kiedy.Jak narazie to maluszek je okolo godz 9-mm150 ml
13-mm120 ml
15-marczewka lub jablukszko
17-mm 150ml
21-mm z lyzka kaszki do butelki
01-mm 150ml
05-mm 120ml
Mieszakam za granica i na ostatniej wizycie lekarz powiedzial mi ze mam w nocy małemu podawac wode a nie mleko,ale on nie chce pic wody i placze takze podaje mleko i sie uspokaja i dalej spi.Chce mu wprowadzi obiadek ale nie wiem w jakim czasie ,zamiennik ktorego mm no i o ktorej godzinie podawac deserek wtedy??Maly nie przesypia nocy bo jest glodny,moze gdy bedzie obiadek jadl nie bedzie sie budzil na mleczko.A moze kaszke lyzeczka na kolacje przed spaniem???Znajoma tak robi i dziecko spi???Prosze o porade i czy on nie je za duzo??Czy jet jakis konkretny schemat zywienia???
 
reklama
Pani dziecko nie je za dużo, a posiłki które są posiłkami dodatkowymi nie mają zastępować porcji mleka. Zatem nadal ma jeść 4 porcje mleka po ok. 180ml lub 5 jeśli zjada mniej oraz dodatkowo skrobane jabłuszko lub sok jabłkowy oraz zupkę przecier warzywny, tak jak Pani podaje teraz marchewkę spokojnie może Pani zacząć wprowadzać już tzw. zupki na początek 2 składnikowe żeby nie wprowadzić zbyt dużo nowości naraz. Oczywiście jeśli doda Pani kaszkę czy kleik ryżowy do wieczornej porcji mleka to synek powinien lepiej spać choć to nie reguła.zachęcam do przeglądnięcia wcześniejszych postów odnośnie rozszerzania diety, znajdzie tam Pani informacje które powinny Pani pomóc.
 
Ostatnia edycja:
Do góry