reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Seks a CWR

Baziaaa

początkująca mamuśka
Dołączył(a)
16 Maj 2009
Postów
9
Miasto
Miastko/Lublin
Witam.
Przepełnia mnie radość z powodu ciąży ale i gdzieś tłumiony strach ponieważ jest to CWR... dostałam już zwolnienie z pracy, siedzę i odpoczywam w domku z kompletem leków folik,prenatal i Depegyt na ciśnienie i czytam na jednej ze stron..."seks w ciąży wysokiego zagrożenia jest niewskazany" , szok, dlaczego?! 9 miesięcy nic?
Czy to prawda?
Jak tak to kicha bo oboje z chłopakiem wciąż cieszymy się swoją intymnością i byłam przekonana że jeszcze trochę czasu mamy.... czy któraś z Was ma, miałą CWR i wie coś na ten temat?
 
reklama
szczerze radze sie wstrzymac od wspolżycia.... zwlaszcza jesli zaleci to lekarz.... :tak: jest mnustwo powodow... moze sie wdac infekcja albo wstrzasy moga zaszkodzic... najlepiej zapytaj lekarza jak jest u ciebie...

ja dopiero w trzecim trzymestrze dostalam zakaz wspolzycia. Bralam Fenoterol bo mialam skurcze silne i bylo ryzyko przedwczesnego porodu :tak: w 38 tc lekarz uznal ze moge wrocic do wspolzycia bo nawet jak urodze to nic sie nie stanie... no i urodzilam w 39tc tego samego dnia ktorego wspolzyclam z mezem :tak: czyli przyspieszylo to porod w naszym przypadku :tak:

zamiast tego mozecie przeciesz w inny sposob umilac sobie czas :tak: wierz mi ze naprawde warto jest sie powstrzymac, niz miec wyrzuty sumienia ze sie czegos nie zrobilo i konsekwencje wyjda gorsze
 
dostałam już zwolnienie z pracy, siedzę i odpoczywam w domku z kompletem leków folik,prenatal i Depegyt na ciśnienie i czytam na jednej ze stron..."seks w ciąży wysokiego zagrożenia jest niewskazany" , szok, dlaczego?! 9 miesięcy nic?
To nie koniec świata wstrzymać się od współżycia dla dobra dziecka - chyba, że chcesz aby przyszło za wcześnie na świat - a konsekwencje tego są znacznie cięższe, niż powstrzymanie się od współżycia przez 6 miesięcy - bo jeszcze tylko tyle wam zostało - jak wynika z suwaczka?
Poza tym bliskość i miłość partnerowi można okazywać również w inny sposób - włącz swoje kreatywne myślenie - wykorzystajcie ten czas aby lepiej poznać siebie, porozmawiać o planach na przyszłość itd - może wyniknie z tej sytuacji więcej dobrego niż ci się wydaje:tak:.
 
Ostatnia edycja:
ja dopiero w trzecim trzymestrze dostalam zakaz wspolzycia. Bralam Fenoterol bo mialam skurcze silne i bylo ryzyko przedwczesnego porodu :tak: w 38 tc lekarz uznal ze moge wrocic do wspolzycia bo nawet jak urodze to nic sie nie stanie... no i urodzilam w 39tc tego samego dnia ktorego wspolzyclam z mezem :tak: czyli przyspieszylo to porod w naszym przypadku :tak:
My wspolzylismy w czwartek a z piatku na soboty mi wody odeszly a urodzilam w niedziele wieczorem.(38tydz)
Dlugo mnie trzymali bez wod:baffled:skurcze byly nieregularne i slabe.Po meczarnich kilku godzinnych skonczylo sie na cc.

Baziaaa ja tez bym sie powstrzymala,zreszta nie jest tak cieszko.
Sama na palcach u jednej reki bym zliczyla ile razy bylo.
A to zle samopoczucie a to rwa kulszowa,bol brzucha,pachwin a na koniec infekcja pochwy.
Takze dasz rade bez przytulanek;-)
 
Dobrze, w takim razie póki co posłucham Was, oczywiście, że przeżyjemy bez seksu aż tak źle nie jest :) A oczywiście zdrowie dziecka na 1 miejscu!

Co zauważyłam, ze po każdym zbliżeniu strasznie boli mnie pochwa i już ograniczyliśmy że tak powiem swoje zachcianki do raz na tydzień albo dwa nawet .... na początku czerwca wybieram się do lekarza, zapytam dokładnie co o tym myśli.

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź :)
 
jesli odczuwasz jakis bol to tym bardziej zrezygnuj ze wspolzycia:tak: powiedz o tym lekarzowi i zdaj sie na jego wiedze :-)

dodam jeszcze ze nim zrezygnowalismy ze wspolzycia (tj pocz III trymestru) to za kazdym razem po wspolzyciu bolal mnie bardziej brzuch i skurcze mi sie nasilaly... pozniej sie okazalo ze taka byla reakcja macicy min na sperme :dry: bo zawiera ona jakies tak skladniki ktore moga wlasnie przyspieszac skurcze... tak samo np pieszczenie piersi - bo przez to moze wytwarzac sie w organizmie oksytocyna :sorry2:
ja juz dokladnie nie pamietam o co w tym chodzilo, bo po porodzie jakos cala ta wiedza mi umknela z glowy :tak:
 
Co zauważyłam, ze po każdym zbliżeniu strasznie boli mnie pochwa i już ograniczyliśmy że tak powiem swoje zachcianki do raz na tydzień albo dwa nawet .... na początku czerwca wybieram się do lekarza, zapytam dokładnie co o tym myśli.
:)

Również mam CWR. Co do seksu, to lekarz powiedział, żeby "ostrożnie ze stosunkami", ale co to kurna znaczy ostrożnie? Rzadko? Nieintensywnie czy co?
My właśnie tak zrobiliśmy, że ograniczyliśmy się do praktycznie raz na 2 tygodnie, niezbyt intensywnie i niezbyt głęboko (sorki, że tak ze szczegółami, ale pewnie o to chodziło w Twoim pytanku ;-)). Właściwie to nie wiem, w jaki sposób by to mogło zaszkodzić ciąży, ale na wszelki wypadek stosujemy się do zaleceń. Kiedyś słyszałam, że w spermie jest coś tam, co może przyśpieszyć poród, ale to dopiero w końcówce a nie na początku chyba :eek:???
 
reklama
Właściwie to nie wiem, w jaki sposób by to mogło zaszkodzić ciąży, ale na wszelki wypadek stosujemy się do zaleceń. Kiedyś słyszałam, że w spermie jest coś tam, co może przyśpieszyć poród, ale to dopiero w końcówce a nie na początku chyba :eek:???
Nie chodzi tylko o spermę - jeśli masz problem z szyjką macicy, może się ona w każdej chwili skrócić i otworzyć - tak jak się to dzieje przy porodzie. Czyli po prostu może rozpocząć się akcja porodowa, której leki ani żaden lekarz nie będzie w stanie zatrzymać - czyli nastąpi poród. Podczas stosunku członek partnera cały czas podrażnia szyjkę macicy - powoduje zwiększenie ukrwienia tego organu, a podczas orgazmu kobiety następują skurcze całej macicy, które mogą spowodować rozpoczęcie akcji porodowej i wydalenie płodu i łożyska.
Jeśli dziecko jest jeszcze nieprzygotowane do życia poza łonem matki istnieje duże prawdopodobieństwo, że umrze. Wcześniaki, jeśli przeżyjwają, mają wiele różnych niedorozwoi, które trzeba leczyć poprzez żmudną rechabilitację.
Jeśli więc kogoś stać na to, aby płacić za prywatne leczenie wcześniaka i nie przejmuje się tym, że dziecko może nie przeżyć - to polecam częste stosunki seksualne, aby sprawdzić jak to będzie opiekować się wczesniakiem:no::no::no::no: - bo przecież sex jest taki "ważny".
Jeśli jesteś w CWR, to powinnaś wogóle zaniechać współżycia!!!
 
Do góry