reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Seks po porodzie i nacięciu

Chocolate1998

Początkująca w BB
Dołączył(a)
20 Lipiec 2015
Postów
17
Jestem 3 tygodnie po porodzie ( naturalny, ale z nacięciem krocza ) , mam straszną ochotę na seks , ale wciąż boli mnie pochwa, nie rana tylko pochwa, widzę moją cewkę moczową i to mnie trochę niepokoi , byłam u ginekologa z powodu wcześniej wypadających sporej wielkości skrzepów , ale powiedział , że wszystko ok.I kazał przyjść za 3 tygodnie. Zastanawiam się kiedy będę mogła uprawiać seks? I jak to będzie wyglądać? Czy to będzie bolało ? I czy moja pochwa będzie tak samo ciasna jak wcześniej ?
 
reklama
Seks można po połogu to jest 6 tyg. Wtedy idziesz na kontrolę do gin i jak jest ok to możecie działać :)
My troszkę wcześniej zaczęliśmy po 1 ciąży jakoś po 5 tyg. Co do ciasnosci to.pewnie zależy u mnie było jak przedtem ...
 
Myślę, że na seks połączony z penetracją poczekaj do wizyty kontrolnej u ginekologa skoro nadal nie czujesz się dobrze, zresztą dla bezpieczeństwa kobiet ustalono, że połóg ma trwać 6 tygodni. Jeśli chodzi o komfort lub dyskomfort w uprawianiu seksu to sprawa bardzo indywidualna, część dziewczyn mówi, ze nie widzi zmiany, część odwleka moment pójścia na całość. Są pozycje seksualne po porodzie, które uważa się za bezpieczniejsze - zwłaszcza takie, gdzie kobieta może kontrolować partnera. Jeśli masz ochotę na seks może zacznijcie od wzajemnych pieszczot, orgazm łechtaczkowy będzie dla ciebie bezpieczny:)
 
Gdybys nie była nacinana wtedy możesz uprawiać sex wtedy jeżeli jesteś na to gotowa ale w Twoim przypadku konieczne jest zakończenie połogu i kontrola ginekologiczna. Bol z pewnością jest spowodowany tym ze wszystko sie jeszcze goi i wraca do normy. Ja jestem po paru porodach i sex jest nadal bardzo udany ;)
 
Do góry