reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sen malucha

Dołączył(a)
16 Maj 2019
Postów
7
Drogie mamy... Córka ma 14 tygodni. W pierwszych tygodniach zycia lekarz zalecil budzenie małej na jedzenie w nocy ( wczesniak, ur. 36 tydzien ciąży z wagą 3550g. I 55 cm długości). Ok. 3 miesiąca stwierdził żeby dać dziecku spac bo świetnie przybiera na wadze itd. Może zabrzmi to dziwnie bo zdaje siebie sprawę z tego że większość mam marzy o tym zeby przespać noc ale... moja córka potrafi spac nawet 11h. Kąpiel mamy zawsze o godz. 19, o 20 mleczko ( karmie mm) i potrafi spac do godz. 6/7. Zje, potulimy się troszkę itd. I biorę ją do siebie do łóżka i spimy jeszcze 2 godziny... Wstajemy, poranna toaleta, przebieranie, mleczko itd idziemy na spacer i tam po ok. Pół godziny córka znow zasypia... Spacerujemy 3h wracamy do domu, i po jedzeniu chce zająć jej czas, rozmawiamy ( mała gaworzy) pokazuje jej kontrastowe książeczki i po dwóch godzinach zabawy córka zasypia... Jedyny moment kiedy nie spi i jest aktywna to od 16 do kapania. Nie za dużo tego snu? Jako wczesniak miala robione szczegółowe badania i wszystko było ok. Może warto jakieś powtórzyć? Dodam że byłam u pediatry ale mnie zbył i kazał się cieszyć że dziecko daje mi się wyspać... Nie podwazam opinii lekarza, jednak wolalabym się upewnić że wszystko jest ok, badania zrobię prywatnie, tylko drogie mamy podpowiedzcie jakie? Czy wasze dzieci w tym wieku też tyle spaly?
 
reklama
Mój ma prawie 7 miesięcy i ma drzemkę co 1,5/2h, takie maluszki maja mały zapas energii i dla nich aktywność, ktora trwa godzinę jest juz męcząca :). Ja bym sie na Twoim miejscu nie martwiła.
 
Jak dla mnie zupełnie normalne. Noworodka trzeba budzić. Teraz już możesz dac na luz. A aktywność jak na 3m też ok. Tu pół h, tu 2h (!)...
 
Boże 11 godzin snu. Życie, dusze i ciało bym za taki luksus oddała.
Nie sadze żebyś miała powody do zmartwień. Córka mojej koleżanki tez budziła się tylko na jedzenie i dalej w kimono. Twoja przynajmniej popołudniami jest jakos w miarę aktywna.
Pozwól mej spać, jak zaczną iść zeby to się to skończy.
 
Drogie mamy... Córka ma 14 tygodni. W pierwszych tygodniach zycia lekarz zalecil budzenie małej na jedzenie w nocy ( wczesniak, ur. 36 tydzien ciąży z wagą 3550g. I 55 cm długości). Ok. 3 miesiąca stwierdził żeby dać dziecku spac bo świetnie przybiera na wadze itd. Może zabrzmi to dziwnie bo zdaje siebie sprawę z tego że większość mam marzy o tym zeby przespać noc ale... moja córka potrafi spac nawet 11h. Kąpiel mamy zawsze o godz. 19, o 20 mleczko ( karmie mm) i potrafi spac do godz. 6/7. Zje, potulimy się troszkę itd. I biorę ją do siebie do łóżka i spimy jeszcze 2 godziny... Wstajemy, poranna toaleta, przebieranie, mleczko itd idziemy na spacer i tam po ok. Pół godziny córka znow zasypia... Spacerujemy 3h wracamy do domu, i po jedzeniu chce zająć jej czas, rozmawiamy ( mała gaworzy) pokazuje jej kontrastowe książeczki i po dwóch godzinach zabawy córka zasypia... Jedyny moment kiedy nie spi i jest aktywna to od 16 do kapania. Nie za dużo tego snu? Jako wczesniak miala robione szczegółowe badania i wszystko było ok. Może warto jakieś powtórzyć? Dodam że byłam u pediatry ale mnie zbył i kazał się cieszyć że dziecko daje mi się wyspać... Nie podwazam opinii lekarza, jednak wolalabym się upewnić że wszystko jest ok, badania zrobię prywatnie, tylko drogie mamy podpowiedzcie jakie? Czy wasze dzieci w tym wieku też tyle spaly?
Mogę Ci tylko pozazdrościć hehe. Moja córka do śpiochów nie należy, od małego do teraz (1,5 roku) jest zmuszana do snu. Ma teraz jedna drzemkę.. a usypać ją to wyzwanie. Ale chociaż wtedy jest chwila odpoczynku.
Ty nie masz się czym martwić, każde dziecko jest inne i ma indywidualne potrzeby. A twoje dobrze przybiera na wadze to już w ogóle nie myśl tylko ciesz się , że takie Ci się trafiło hehe.
 
Skoro dziecko dobrze przybiera na wadze, jest spokojne i zadowolone, to pozwól mu spać :)
Swoją drogą, zazdroszczę - takie dziecko to jak dla mnie czterolistna koniczynka - niby jest, ale mnie się nie zdarzyło :D
Korzystaj, kobieto i się wysypiaj ;) Wszak nigdy nie wiadomo czy dziecku się nie odmieni ;)
 
reklama
Boże, nic tylko się cieszyć! Mój synek ma 10 tyg. Jest typem "nie chce spać bo wszystko mnie ciekawi". Na spacerze tylko na rekach bo chce widzieć. W ciągu dnia jak prześpi ciągiem godzinę to nie wiem za co sie łapać. W nocy pobudka co 4h. Zazdraszczam i nie masz się czym martwi!
 
reklama
Do góry