reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Siadanie...

Czesc dziewczyny :-)
Kiedy wasze dzieciaczki zaczęły siadać/siedzieć?
Mój mały ma 6.5 mies i jeszcze nie siedzi.Dźwiga się,chwile się utrzyma i tyle.Nie Sadzam go na siłę ;-)
Spotkałam ostatnio dwie znajome ktorych dzieci są ok 3 tyg starsze od mojego młodego i siedzą już.
Wiem,że każde maleństwo jest inne ale jestem po prostu ciekawa :-p
Hej, moj pierwszy syn najpierw zaczal raczkowac, potem wstal i na samym koncu usiadl.. wszystko w 8 miesiacu. Drugi od 5 miesiaca pelza do przodu i potrafi dostac sie wszedzie. Teraz ma 6m i zaczyna probowac raczkowac, ale nogi jeszcze zostaja w tyle. Oboje koncetruja sie bardziej na poruszaniu do przodu niz siadaniu ;)

Aktualizacja.. potrafi obracac sie na brzuszek :)
Nigdy nie wiadomo kiedy bobo nauczy sie czegos nowego! Moze jutro Twoj bobas sam usiadzie :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
A moje nie raczkowaly. I usiadly z lezenia poprostu podpierali się na ręce tzn na lokciu i już byli do góry☺ potem wstali na nogi córka miała 7 miesięcy a synek 8. Nigdy nie sadzalam na siłę, podpieralam itd☺ jak piszą dziewczyny wszystko ma swój czas.
 
Nam sie trafił leniwy egzemplarz. Jak skończyła 7 miesięcy trafilismy do neurologa bo nie siadala nie raczkowała nie siedziała posądzona. Troche z nią ćwiczyliśmy w domu i już próbuje siadać z pozycji do raczków i posądzona siedzi stabilnie (za tydzień konczy 8 msc
 
Czesc dziewczyny :-)
Kiedy wasze dzieciaczki zaczęły siadać/siedzieć?
Mój mały ma 6.5 mies i jeszcze nie siedzi.Dźwiga się,chwile się utrzyma i tyle.Nie Sadzam go na siłę ;-)
Spotkałam ostatnio dwie znajome ktorych dzieci są ok 3 tyg starsze od mojego młodego i siedzą już.
Wiem,że każde maleństwo jest inne ale jestem po prostu ciekawa :-p
Moja córa jak skończyła 7 miesięcy zaczęła raczkować, wstawać sama w łóżeczku, sama dobrze zaczęła siedzieć jak skończyła 8 miesięcy, a zaczęła chodzić jak skończyła 9 miesięcy.
Po prostu każde dziecko inaczej się rozwija, a w razie jakiś wątpliwości możesz udać się do lekarza rodzinnego:)
 
Moje dziewczyny miały 9 miesięcy jak same usiadły. Nie miały żadnych napięć i problemów neurologicznych.
 
Do góry