reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

mie tez obojetne z tymi badaniami, wiadomo ze sie czeka do 13 tyg i 6 dnia bada sie przeziernosc karkowa i ja tylko na to czekam, a nawet jesli sie okaze ze jest ryzyko to nic to nie zmieni, i tak urodze

mam pytanie do dziewczyn co mieszkaja zagranica? co u was jesli cos sie dzieje na poczatku ciazy?? tak jak u mnie, mam duzy torbiel, bylam u lekarza juz 3 razy, ostatnio tydzien temu, dzidzius ma sie dobrze, serucho bije, widac juz raczki nozki malutkie, a u was?? jesli nie robia usg to skad maja wiedziec ze wszystko jest dobrze, to jakies calkowite olewanie ciazy
 
reklama
Ja idę na pierwszą wizytę do położnej w przyszły poniedziałek :)

Ewelinka12 no poprostu tak jest w UK, chyba ze pojdziesz prywatnie a tak to pierwsze USG ok 12 tygodnia a drugie ok 20 tyg. Oczywiscie jak są jakieś obawy to położna wysyła na dodatkowe usg.
 
gumi89 Moja siostra po tym, jak w pierwszej ciąży miała wadę genetyczną płodu, w kolejnych dwóch dostała z urzędu amniopunkcję w ramach NFZ (nie musiała płacić). Dzięki temu miała spokój do końca ciąży, bo próbka z amniopunkcji jest poddana badaniom genetycznym i wtedy można sprawdzić, czy jest wada, czy nie. Spróbuj się może dowiedzieć, czy możesz dostać to w ramach NFZ, mając zaświadczenie o utracie pierwszego dziecka. Ja na razie czekam na swoje pierwsze USG (14 stycznia) i gdyby coś było nie tak, gdyby były jakiekolwiek wątpliwości, to zrobię wszystko, żeby otrzymać pełną diagnostykę, najpierw na NFZ, a gdybym jeszcze miała wątpliwości, to prywatnie.
 
Ewelinka tak jak mowisz olewka..jak cos sie dzieje to tak ma buc ..natura weryfikuke..

Wczoraj w angli mojej koleżanki kolezanka urodzila w 22i 4 dniu ciazy.. rano poszla do toalety i poczula pecherz z wodami plodowymi...miala rozwarcie... probowali wstrzymac porod nie udalo sie ..ale nie ratowali bo dla noch do 34 tc to porpnienie ;(

Gdyby miala wizytyu gina to widzialby ze szyjka sie skraca ..zalozyli by szew i donosila by ciaze..ale to ciule sa ; (
 
Hej dziewczyny dziekujeee za kciuki, witam nowa mamusie :-)

Nasz Ktosiek ma juz 9,8 mm i serduszko 140-150 uderzeń wiec jest wszystko dobrze a ja jestem szczesliwa :-):-):-)
Za tydzien juz ide do swojego lekarza wg terminu.
Jesli chodzi o badania genetyczne to ja bede miala w 12 tyg. usg genetyczne i test Pappa i kolejne badania genetyczne w pozniejszych tyg. dostalam na to skierowanie od lekarza i bede miala je robiona w ramach nfz mimo ze nie skonczylam 35 lat ale z tego co wiem to moga byc inne wskazania aby takie badanie przeprowadzic u mnie pewno przez cukrzyce i poronienie.
 
Lucalew wspaniale wiadomosci nam przesylasz suuper witamy ktosia malenkiego :) duuzo zdrowka dla was dbaj o siebie nie moge doeczekac sie bijacego serduszka mojego malenstwa :)
 
Przepraszam do 24 tc to poronienie

Kochana tak sie dzieje poniewaz dopiero w granicach 24 tygodnia dzidzius ma wyksztalcone najwazniejsze narzady. Oczywiscie zalezy to od rozwoju dzidka w brzuchu. Znajoma urodzila w anglii w 23 tygodniu, dzidzia miala tyle operacji ze cudem przezyla ale to tylko i dlatego ze miala plucka k serduszko dobrze wyksztalcone jak na swoj wiek.
 
reklama
Z tego co wiem to starają się takie dzieci ratować ale nie zawsze się decydują na to takie dziaciatko niestety ma male szanse na przeżycie.

A koleżanka nie miała żadnych objawów? Z tego co wiem to można położną poprosić o zbadanie
 
Do góry