reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Dziewczyny, co tak naprawdę oznacza dla mnie ten wynik?Zobacz załącznik 1357746
Ja bym uderzyła do ogarniętego ginekologa albo hematologa czy genetyka. Ja to że naczytałam w necie różne historie zaczęłam robić sama badania w kierunku trombofilie, potem genetyk jeszcze dorobił swoje. I wiem że w dobrą stronę szłam. Nie traciłam czasu. Zrób pakiet na trombofilie całkiem przyzwoity w testdna.
 
reklama
Ja bym uderzyła do ogarniętego ginekologa albo hematologa czy genetyka. Ja to że naczytałam w necie różne historie zaczęłam robić sama badania w kierunku trombofilie, potem genetyk jeszcze dorobił swoje. I wiem że w dobrą stronę szłam. Nie traciłam czasu. Zrób pakiet na trombofilie całkiem przyzwoity w testdna.
Hmm właśnie jestem na siebie zła że od razu nie zrobiłam pakietu. Lekarz po pierwszej wizycie pogonił mnie na badanie tej mutacji, zrobiłam od niechcenia, bo to koszt 271zl. Teraz widzę, że trzeba było brać pakiet.
 
A jak się nazywa produkt którym suplementujesz żelazo?
Warto też oznaczyć poziom ferrytyny..
Ja miałam gorszą morfologię i wyszłam na prostą :)
 
Hmm właśnie jestem na siebie zła że od razu nie zrobiłam pakietu. Lekarz po pierwszej wizycie pogonił mnie na badanie tej mutacji, zrobiłam od niechcenia, bo to koszt 271zl. Teraz widzę, że trzeba było brać pakiet.
A to szkoda, ze wszystkich nie zbadałas, bo ta MTHFR jest w miarę lightowa ale np. Mutacja V Leiden już jest poważna, ja mam tez pai14G która jest powiedzmy sredniopowazna, tez niektórzy ja bagatelizują, ale warto każdy przypadek indywidualnie analizować - właśnie heterozygota czy homozygota i historia chorób w rodzinie.
 
Cześć dziewczyny, u mnie niestety wyszła cukrzyca ciążowa. Tzn glukoza na czczo 92 a piszą że to już cukrzyca, po godzinie 130, po dwóch 93...eh. trudno żeby nie wyszła na czczo jak mandarynki pochłaniał kilogramami żeby nie wymiotować 😔
Łączę się w bólu :( ja jeszcze krzywej nie robiłam, ale na czczo cukry za wysokie jak mierzę codziennie, więc potwierdzenie cukrzycy to formalność.
Choć ostatnio jakby wyniki lepsze przy pilnowaniu diety. Czekam na wizyte u diabetologa.
 
Dziewczyny, powiedzcie mi kiedy polepsza się samopoczucie i słabną mdłości?
Mi mdłości prawie przeszły, mam tylko okazjonalnie i krótko. Większość objawów już nie odczuwam, albo lekko. Wizytę mam dopiero 27 Stycznia, a martwię się, czy zmniejszył mi się krwiak, czy może zwiększył, staram się o tym nie myśleć, ale nie jest łatwo.
 
Hmm właśnie jestem na siebie zła że od razu nie zrobiłam pakietu. Lekarz po pierwszej wizycie pogonił mnie na badanie tej mutacji, zrobiłam od niechcenia, bo to koszt 271zl. Teraz widzę, że trzeba było brać pakiet.
Jak dojadę do domu podam ci jakie badania ja robiłam i jakie zlecił mi genetyk. Bo niby zrobiłam pakiet ale z krwi w diagnostyce a potem się okazało że nie wszystkie mutacje i w sumie tej najważniejszej nie bulo
 
reklama
Do góry