reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Siłownia po porodzie

Sandra_kaminska

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
31 Styczeń 2018
Postów
67
Hejka wszystkim. Mam taka sprawe. Zanim zaszlam w ciaze jakis czas cwiczylam na silowni. Moze nie osiagnelam jeszcze jakis super efektow dlatego po porodzie chcialabym wrocic na silownie.:confused:
Jesli sa tu jakies dziewczyny ktore tez trenowaly to po jakim czasie od naturalnego porodu a ile po CC mozna wrocic na silke ? :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Pytałam rehabilitantki która zajmuje się bliznami, po 6 miesiącach można wykonywać lekkie ćwiczenia, nie nadwyrężać mięśni brzucha i pachwin. Ogólnie jest to mały zakres ćwiczeń bo bardziej będą raczej rzeźbić niż pomagać spalać, ale zawsze coś. Ja też marzę o wskoczeniu na bieżnię ...:(
 
Ja wróciłam bardzo powoli do aktywności fizycznej po ok 1.5 miesiącach od cc. Najpierw leciutko na steperze - na początku tylko 500 kroków, aby sprawdzić jak reaguje moje ciało. Powoli zwiększała ich liczbę. Później zaczęłam trochę biegać w parku, też na początku niezbyt długo. Po ok 5 miesiącach zaczęłam ćwiczyć w domu z fit mam. Ale nie na 100%, jak czułam że coś mnie boli przy brzuchu to odpoczywałam. Po 8 miesiącach wróciłam na pilates.
 
Przede wszystkim sprawdź stan swoich mięśni brzucha czy już się zeszły. Po porodzie warto ćwiczyć mięśnie dna miednicy, mozesz też wzmacniać mięśnie posladków i ud poprzez robienie przysiadów. Ja osobiście chodzę na spinning też fajnie modeluje sylwetkę powodzenia
 
Do góry