reklama

Skaza białkowa HELP

Temat na forum 'Młodziutkie mamy' rozpoczęty przez patrycja23, 10 Marzec 2014.

1. patrycja23

patrycja23 Zaciekawiona BB

Witam od paru dni na rączkach mojego synka pojawiły się suche czerwone placki. Byłam dzisiaj u lekarza który stwierdził że TO OD MLEKA jednak nie kazał go zmieniać. Placków robi się coraz więcej, Jutro idę do pediatry prywatnie jednak chciałam zapytać czy któraś mama miała z czymś takim doczynienia? Synek ulewa na potęge, ale ma dzień że nie uleje ani raz. Na buźce zawsze ma jakieś chrostki które pojawiają się i znikają. Zaczęłam mu też wprowadzać soczek jabłkowy, 20 ml rozcieńczam z wodą, czy to może być od tego? Za tydzień skończy 4 miesiące

2. Bestyja :P

Bestyja :P Administrator Członek załogi

Odstaw soczek i zobacz co się stanie.
    Obserwuj, notuj sobie.

Przeczytaj ten artykuł
    Alergie u niemowląt

oraz
    ten dział. Tu jest tez o tym co można stosować.
    Alergie u dzieci

Byłaś u pediatry czy alergologa?

3. reklama
  4. kasiekz

kasiekz Fanka BB :)

U nas skaza objawiała się wzdęciem, ulewaniem, strzelającą rzadką kupą i krostami na policzkach oraz za uszami. Objawy minęły po odstawieniu przeze mnie nabiału (dziecko na piersi), a okazyjnie podawane mleko nan pediatra zmieniła na bebilon pepti. Córka dopiero od 10miesiąca piła normalne mleko hipp. Dodatkowo dostawała probiotyk Latopic - polecam o nim poczytać, bo nam pomógł błyskawicznie. Trzeba stosować trzy miesiące.

5. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

6. patrycja23

Ma prawie 4 miesiące. Byliśmhy u pediatry i narazie mam nie zmieniać mleka. Przepisał maść i krople.
    Kazał też powoli rozszerzać dietę :) Powiedział że to raczej nie od soczku bo wtedy miałby typową wysypkę, a ma suche placki

7. jura781

jura781 Aktywna w BB

kurde co to za lekarz?jeżeli dziecko będąc na samym mleku ma takie objawy to ewidentnie to jest skaza,nie rozszerzaj na razie diety i zastosuj od niego te leki jak przepisał.Nie wiem czy dokarmiasz piersią.Jeśli tak to najlepiej by było całkowicie odstawić pierś albo przejść na dietę bezmleczną,tylko wtedy musisz czytać wszystkie uloki i składy produktów.Jeżeli jakiś produkt zawiera cokolwiek z mleka to już tego się nie powinno jeść.Jeżeli będziesz stosować te leki a objawy nie miną to leć z powrotem do lekarza,najlepiej do alergologa.Jak będę mogła to ci pomogę tyle ile będę potrafić,sama wychowałam alergika,dziś ma 10 lat,ale nie do końca wyszła ze wszystkiego

8. Hana123

Hana123 Początkująca w BB

Column 1
    [TR]
    [TD="class: xl65, width: 679"]U nas było podobnie. Bóle brzucha, ulewanie oraz sucha skóra. Córka miała wysypkę głównie na twarzy, klatce piersiowej i brzuszku. U mnie pomogło kąpanie w Emolium, do twarzy krem Emolium, dieta eliminacyjna ponieważ karmiłam piersią oraz probiotyk Latopic, który podawałam małej przez 3 miesiące. Teraz Hania skończyła 6 miesięcy i ma cudną skórę. Jeśli chodzi o Latopic to lekarz uczulał mnie abym stosowała go przez 3 miesiące, bo tylko taka długotrwała kuracja będzie skuteczna. Kupowałam opakowania 30 saszetkowe za około 33zł. Emolienty do kąpieli dodaję obecnie 2 razy w tygodniu. Nadal karmię piersią i jestem na diecie eliminacyjnej a małej bardzo spokojnie wprowadzam zupki (dopiero teraz, więc ty z tym soczkiem lepiej jeszcze poczekaj)
    [/TD]
    [/TR]

9. patrycja23

Karmię tylko mm Bebilon mieszam z Bebilonem AR. Stosuję się do zaleceń i jest znaczna poprawa. Dzisiaj ostatni dzień leczenia, kupiłam bephanten i będę nawilżała nim te suche miejsca. Jeśli nastąpi nawrót to poprostu zmienie mleko na pepti i nie pójdę już do lekarza. Też się zdziwiłam, że nie kazali zmienić mleka, ale lekarz powiedział że te zmiany są bardzo małe (tylko dwie plamki) i że najłatwiej mleko zmienić, ale może się okazać to niekonieczne... Więc sama nie wiem... A co do diety to podaję maluszkowi jabłko z marchewką i reaguje bardzo dobrze. Żadnych rewolucji, kupki ładne, stan skóry się nie pogorszył

10. reklama
  11. Czerwonowłosa

Czerwonowłosa Początkująca w BB

Można nawilżać suche miejsca bephantenem? Tym na odparzenia? Mój synek ma skazę i zastanawiam się czego właśnie używać na te suche miejsca.

12. patrycja23

Takie zalecenie dostałam od lekarza, że gdy skończę 7dniowe smarowanie maścią, żeby nawilżać te przesuszone miejsca bepanthenem i powiem szczerze że pomaga :) smaruję pare razy dziennie i skóra jest w dużo lepszym stanie. Po maści zniknęły czerwone plamki jednak sucha skóra została. Bephanten fajnie nawilża te miejsca

Poleć forum