reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skóra niemowlaka !

Tusia5058

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
12 Luty 2019
Postów
40
Witam, jutro idę do pediatry, ale zapytam Was, czy mialyscie z czymś podobnym do czynienia?
 

Załączniki

  • Screenshot_20190219-194510.png
    Screenshot_20190219-194510.png
    130 KB · Wyświetleń: 266
reklama
Bardzo dobrze ze wybierasz sie do pediatry. Ale kilka slow ode mnie. Nie wiem ile dziecko ma tygodni ale jesli jest po 6 tygodniach to bardzo mozliwe ze to efekt uczulenia/nietolerancji/alergii na jakis pokarm. Pytanie czym karmisz? Piersia czy mm? Jesli mm to wystarczy zmienuc mleko na preparat mlekozastepczy i po tygodniu bedzie widac czy o to chodzi. Jesli piersia to trzeba kombinowac, odstawiac u siebie np jajka i obserwowac a potem kolejne produkty. Czy te zmiany sa suche, czy skora sie łuszczy? Od kiedy taki stan trwa? Gdzie najpierw pojawily sie te zmiany? Ja jestem mama dwoch alergikow i ze starsza corka przeszlam gehenne jesli chodzi o zmiany skorne-mamy rozpoznany AZS.
 
Mojej znajomej synek mając 4 tyg z dnia na dzień dostał czegoś takiego na całej twarzy ... podobniez młody miał zapalenie mieszków włosowych czy coś i przepisane coś do smarowania . Oo
Mój młody miał Duży trądzik .białe krosty . Na głowie twarzy szyi i też czerwone plamy z krostkami białymi na klatce no ale twarz nie wyglądała aż tak i najładniej wyglądał na dworzu bo bledlo. zeszło w następnych kliku tygodniach oO

oby to jednak był trądzik chociażby

  • krosta ma zazwyczaj postać grudki zawierającej w środku ropny płyn, często otoczona jest rumieniem;
  • zaczerwienienie to płaska plama na skórze odróżniająca się od otoczenia kolorem (najczęściej jest czerwona lub różowa); ważne, aby pamiętać, że powierzchnia skóry nad zaczerwienieniem powinna być gładka, natomiast po uciśnięciu palcem skóra powinna zblednąć i następnie zaczerwienić się ponownie.
 
Spróbuj emolium krem trojaktywny. (Acilam 25 zł)
U nas jednego dnia był lekki trądzik, drugiego córka wyglądała gorzej niż na zdjęciu, po kremie poprawa już po pierwszym użyciu.Po tygodniu bez śladu.
Jutro nie wróciło.
Unyc buzię przegotowaną woda - namoczyć gazik i przetrzeć, potem nanieść kremik (2 lub 3 razy dziennie, tak jak na ulotce)
 
Nutramigen sprawę zalatwi
Bardzo dobrze ze wybierasz sie do pediatry. Ale kilka slow ode mnie. Nie wiem ile dziecko ma tygodni ale jesli jest po 6 tygodniach to bardzo mozliwe ze to efekt uczulenia/nietolerancji/alergii na jakis pokarm. Pytanie czym karmisz? Piersia czy mm? Jesli mm to wystarczy zmienuc mleko na preparat mlekozastepczy i po tygodniu bedzie widac czy o to chodzi. Jesli piersia to trzeba kombinowac, odstawiac u siebie np jajka i obserwowac a potem kolejne produkty. Czy te zmiany sa suche, czy skora sie łuszczy? Od kiedy taki stan trwa? Gdzie najpierw pojawily sie te zmiany? Ja jestem mama dwoch alergikow i ze starsza corka przeszlam gehenne jesli chodzi o zmiany skorne-mamy rozpoznany AZS.
 
Do góry