reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skrócenie kości długich

Angmal3127

Początkująca w BB
Dołączył(a)
20 Marzec 2020
Postów
19
Witam mamy i przyszłe mamy. Do tej pory wszystko przebiegało bez zastrzeżeń. Od samego początku słyszałam, że moja kruszynka jest o 2 tyg młodsza niż wynika z ostatniej miesiączki, ale wynikało to z nieregularnych okresów. Pierwsze badania prenatalne wyszły dobrze, test PAPP-A również bez zastrzeżeń. Zrobiłam ostatnie badanie prenatalne w 28 tygodniu i doktor miał wątpliwość co do kości długich. Kazał powtórzyć badania 3 tyg później. Zrobiłam tak jak prosił i nadal twierdził ze mały ma skrócenie kończyn długich,a przy tym jeszcze ubytek międzykomorowy. Od razu wykonałam badanie Echo serca płodu i doktor nie potrafił jednoznacznie potwierdzić, ale też nie zaprzeczył. Powiedział, że nie zagraża to życiu w każdym razie i że będzie chciał po prostu zobaczyć małego po porodzie. Ale lekarz wykonujący badania prenatalne powiedział, że jedno z drugim może mieć powiązanie i mały może mieć wady. Wspomniał, że mogę wykonać amniopunkcje, ale decyzja należy do mnie. Jestem załamana i nie wiem co o tym wszystkim myśleć. 😔 Wspomnę, że jestem obecnie w 33 tygodniu ciąży. Jeśli chodzi o inne wymiary podobno jest wszystko w porządku tylko kości długie (3centyla dla wieku ciąży.)
Czy któraś z Was miała podobny problem?
Czy jest szansa a na szczęśliwe zakończenie?
 
reklama
Rozwiązanie
Moj lekarz prowadzacy powtarzał,że mam sie az tak nie przejmować tymi kośćmi bo przecież każdy z nas ma różne długości rak, nog. Mowil,ze pewnie taki urok malego... no i urodzil sie niebyt wysoki bo 52 cm.. trzymam kciuki.
A mój niestety ale powiedzial, że pewnie jakoś dysplazja tylko nie wiadomo jaka 😐... AJ obym i jak mogła odetchnąć z ulgą wkrótce.. Dam znać po badaniach, pozdrawiam serdecznie
Dziś na badaniu USG lekarz stwierdził że nóżki mojego dziecka ma łukowato wygięte 😢i nie jest w stanie stwierdzić ile faktycznie są krótsze na stosunku do TC. Powiedział że teraz pozostaje czekać na rozwiązanie żeby ocenić ich faktyczną długość. Ponownie się podlamalam, już nie wiem co mam myśleć. Czy któraś z mam miała podobny przypadek z wygiętymi nóżkami?
W którym tygodniu teraz jesteś?
 
reklama
Dziś na badaniu USG lekarz stwierdził że nóżki mojego dziecka ma łukowato wygięte 😢i nie jest w stanie stwierdzić ile faktycznie są krótsze na stosunku do TC. Powiedział że teraz pozostaje czekać na rozwiązanie żeby ocenić ich faktyczną długość. Ponownie się podlamalam, już nie wiem co mam myśleć. Czy któraś z mam miała podobny przypadek z wygiętymi nóżkami?
U nas było tylko (albo aż) skrócone kości udowe. Ale okazało się niczym, po postu małe dziecko. W którym tc jestes?
 
Witam,czy możesz coś więcej powiedzieć po takim czasie ? Mi lekarz w 22 tyg powiedział że kości skrócone o 6 tyg i że to dysplazja.Dzis miałam robiona amnio i badania genetyczne, czekam na wyniki które będą za około miesiąc. Strasznie się boje jak to będzie :( czy bliżej rozwiązania dysproporcje w Twoim przypadku się zmniejszały ?
Witam , czy wyniki genetyczne wyszły dobrze ?
 
@Martynka90 jak u ciebie sytuacja bo u mnie syn urodziny 3350;46cm. Jest w inkubatorze skrócenie kości długich od 27 TC....
Hej. Moja córka jak pisałam urodziła się 51 cm 3200 g, więc normalna. Teraz ma skończone dwa lata, ale obserwujemy bo waga i wzrost na 3 centylu. Ale jest proporcjonalna. W którym tyg się synek urodził? Pediatrzy coś mówili? Wysyłają do genetyka? Ja miałam iść w sumie po urodzeniu, ale stwierdziłam że nic jej nie jest
 
reklama
Hej. Moja córka jak pisałam urodziła się 51 cm 3200 g, więc normalna. Teraz ma skończone dwa lata, ale obserwujemy bo waga i wzrost na 3 centylu. Ale jest proporcjonalna. W którym tyg się synek urodził? Pediatrzy coś mówili? Wysyłają do genetyka? Ja miałam iść w sumie po urodzeniu, ale stwierdziłam że nic jej nie jest
Synek urodził się w 38 tc widać że są krótsze kapci długie i w rączkach i nóżkach. Oprócz tego miał problemy z oddychaniem na początku ale już jest ok niestety nadal w inkubatorze 😔 jest ogólnie mały bo ma tylko 46 cm i 3350 g .diagnostyka genetyczna po wyjściu ze szpitala ...
 
reklama
Do góry