reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Z psycholog Pauliną Gaworską - Gawryś romawiamy o tym, jakie zachowania dzieci mogą nas niepokoić, a jakie są związane z rozwojem dziecka. Poza tym podajemy różne sposoby, które pomogą zarówno nam rodzicom, jak i naszym dzieciom. I chociaż w rozmowie skupiamy się na przedszkolakach, to tak naprawdę dotyczy ona zarówno dwu-latków, jak i 9-latków. Jesli masz pytania lub możesz podzielic się własnym doświadczeniem, to Obejrzyj film i napisz w wątku .

reklama

skurcze Braxtona-Hicksa? + niewielkie skrócenie szyjki macicy

aniaa79

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Czerwiec 2014
Postów
63
Rozwiązania
0
Dzień dobry Pani Mario. Witam wszystkie mamy. Jestem w 29tc. Od jakiegoś czasu często miewam efekt kamiennego brzucha czyli tzw. stawianie się macicy - kilka razy dziennie i trwa to nawet przez godzinę. Chciałabym zapytać jak sobie z tym radzić i czy jest to powód do niepokoju? to nie ból a dyskomfort - taki skurcz macicy utrzymujący się, bardzo twardy brzuch i często przechodzi, gdy się położę. Czy to są skurcze Braxtona-Hicksa? Mój lekarz potwierdził "stawianie się macicy" i kazał więcej odpoczywać, trochę postraszył, zalecił zwiększone dawki magnezu i nospę - przełamałam się i łykam apteczny magnez choć wolę naturalny a wszelkiej pozostałej chemii mówię "nie":) Czy to są skurcze Braxtona-Hicksa przygotowujące macicę do porodu? Wówczas nie trzeba się chyba martwić ani ingerować, bo to nawet pożyteczne jest? Dodatkowo tydzień temu lekarz stwierdził skrócenie szyjki macicy - z 3,5cm.(mam krótką- tyle było od początku), do 2,6cm. Czy to naturalne na tym etapie ciąży? czy jednak powinnam przeciwdziałać? Proszę o konsultację dzięki której poczuję się bezpieczniej, dziękuję:)
 
reklama

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Test

Brzuszek dziecka potrzebuje pomocy? Sprawdź Eva/Qu Bambini

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/10/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 23/09/2019

Nowe pytania

Do góry