reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

skurcze Braxtona-Hicksa? + niewielkie skrócenie szyjki macicy

aniaa79

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Czerwiec 2014
Postów
63
Dzień dobry Pani Mario. Witam wszystkie mamy. Jestem w 29tc. Od jakiegoś czasu często miewam efekt kamiennego brzucha czyli tzw. stawianie się macicy - kilka razy dziennie i trwa to nawet przez godzinę. Chciałabym zapytać jak sobie z tym radzić i czy jest to powód do niepokoju? to nie ból a dyskomfort - taki skurcz macicy utrzymujący się, bardzo twardy brzuch i często przechodzi, gdy się położę. Czy to są skurcze Braxtona-Hicksa? Mój lekarz potwierdził "stawianie się macicy" i kazał więcej odpoczywać, trochę postraszył, zalecił zwiększone dawki magnezu i nospę - przełamałam się i łykam apteczny magnez choć wolę naturalny a wszelkiej pozostałej chemii mówię "nie":) Czy to są skurcze Braxtona-Hicksa przygotowujące macicę do porodu? Wówczas nie trzeba się chyba martwić ani ingerować, bo to nawet pożyteczne jest? Dodatkowo tydzień temu lekarz stwierdził skrócenie szyjki macicy - z 3,5cm.(mam krótką- tyle było od początku), do 2,6cm. Czy to naturalne na tym etapie ciąży? czy jednak powinnam przeciwdziałać? Proszę o konsultację dzięki której poczuję się bezpieczniej, dziękuję:)
 
reklama
Do góry