reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie mamy

A ja dałam się namówić na krzywą i teraz mocno tego żałuję. Dla mnie to oczywiste, że mam cukrzycę ciążową (2 poprzednie ciążę na insulinie i cstan orzedcukrzycowy przed ciążą). No ale procedury i zrobiłam to badanie... Wiem, że wynik będzie masakryczny, na glukometrze po godzinie miałam ponad 200, po 2h 171 :(. Jestem cały czas na diecie i w ogóle nie spożywam cukrów prostych, więc taka dawka glukozy totalnie rozwaliła mi trzustkę. Wróciłam do domu ledwo żywa, czułam się jakby przejechał po mnie walec, miałam problemy ze wzrokiem, drżenie rąk, mdłości i uderzenia gorąca. Okazało się, że 3h po wypiciu tego świństwa glukoza spadła mi do 55 (!).
Martwię się teraz, że to badanie wyrządziło dużo krzywdy... :(
 
reklama
A ja dałam się namówić na krzywą i teraz mocno tego żałuję. Dla mnie to oczywiste, że mam cukrzycę ciążową (2 poprzednie ciążę na insulinie i cstan orzedcukrzycowy przed ciążą). No ale procedury i zrobiłam to badanie... Wiem, że wynik będzie masakryczny, na glukometrze po godzinie miałam ponad 200, po 2h 171 :(. Jestem cały czas na diecie i w ogóle nie spożywam cukrów prostych, więc taka dawka glukozy totalnie rozwaliła mi trzustkę. Wróciłam do domu ledwo żywa, czułam się jakby przejechał po mnie walec, miałam problemy ze wzrokiem, drżenie rąk, mdłości i uderzenia gorąca. Okazało się, że 3h po wypiciu tego świństwa glukoza spadła mi do 55 (!).
Martwię się teraz, że to badanie wyrządziło dużo krzywdy... :(

@Locja
Nie martw sie, teraz juz nic nie jestes w stanie zmienic tylko dbac o siebie dalej! Najwazniejsze, zeby to niedocukrzenie sie nie powtorzylo i zeby jednak cukry byly wyrownane. Trzymam kciuki! Daj koniecznie znac jak wygladaja Twoje dalsze zalecenia!

Ja z kolei krzywa znioslam bardzo dobrze, nadal nie mam wiekszych problemow z cukrami po posilkach (nie liczac jednego dnia po mega stresie w pracy, gdy wszystko latalo jak szalone i raz zdarzylo sie 145 na glukometrze =(), ale na czczo nic sie nie reguluje :/ Na 2j insuliny jest w miare rowno bo 100-102, ale to nadal duzo za duzo. Moja diabetolog napisala mi dzisiaj wiadomosc ze zwiekszamy dawke do 4j - mam nadzieje, ze to pomoze.

Dzis pol dni spedzilam na youtubie, szukajac inspiracji do przepisow i sluchajac roznych historii cukrzycowych. Wreszcie wiecej zaczyna do mnie docierac, ale chcialabym jeszcze wypracowac jakis mechanizm walki z moimi ketonami w moczu. Mimo, ze lekarka kazala mi sie skupic przede wszystkim na IG to mysle, ze jednak zaczne rowniez liczyc weglowodany. Pomaga tez duza ilosc wody z cytryna - dziekuje za wskazowke [emoji4]
 
@urs 2 jednostki insuliny to bardzo mało, standardem jest zwiększanie jednostek o kolejne 2 jednostki jeśli 2 dni z rzędu cukier jest za wysoki. Z biegiem ciąży będziesz insuliny potrzebować coraz więcej więc nie stresuj się tym zwiększaniem dawek.

Jestem ciekawa jakie będą moje wyniki z krwi, nieraz przekonałam się, że często są zupełnie inne. I tego bardzo bym chciała, żeby jednak z krwi było mniej jak 200 :(.

Ja prędzej czy później wyladuję na insulinie, mam już przygotowane peny i insuliny Novorapid :).
 
@urs 2 jednostki insuliny to bardzo mało, standardem jest zwiększanie jednostek o kolejne 2 jednostki jeśli 2 dni z rzędu cukier jest za wysoki. Z biegiem ciąży będziesz insuliny potrzebować coraz więcej więc nie stresuj się tym zwiększaniem dawek.

Jestem ciekawa jakie będą moje wyniki z krwi, nieraz przekonałam się, że często są zupełnie inne. I tego bardzo bym chciała, żeby jednak z krwi było mniej jak 200 :(.

Ja prędzej czy później wyladuję na insulinie, mam już przygotowane peny i insuliny Novorapid :).

@Locja A kiedy masz wyniki? Dlugo musisz czekac?

Zwiekszylam przed chwila dawke, najbardziej to jestem zaskoczona, ze to wstrzykiwanie insuliny nic nie boli - myslalam, ze bedzie duzo gorzej ;)
Dzis cukry caly dzien ok. 103, wiec jestem bardzo zadowolona i trzymam kciuki, zeby rano cos ruszylo.
 
@urs jeśli wyniki będą złe (a będą) maja dzwonić do mnie z poradni. Czekam dziś na telefon :)

Tak, te zastrzyki nic nie bolą, pod warunkiem, że igła jest ostra :)
I jak dzisiaj?
 
@urs jeśli wyniki będą złe (a będą) maja dzwonić do mnie z poradni. Czekam dziś na telefon :)

Tak, te zastrzyki nic nie bolą, pod warunkiem, że igła jest ostra :)
I jak dzisiaj?

To dawaj koniecznie znac czy zadzwonili :)

U mnie dzis po wiekszej dawce duzo lepiej - 94, ale jeszcze do normy troche brakuje. Cos czuje, ze dojdziemy do 6j i wtedy sie sprawa unormuje.
Zaczynam sie powoli do tego przyzwyczajac i teraz bardziej martwie sie ketonami niz sama cukrzyca, choc oczywiscie jest to polaczone. Na szczescie ilosci sa coraz mniejsze, ale nadal sie zdarzaja, wiec bede jeszcze probowala zwiekszyc weglowodany w diecie.
 
@urs gdy przyjmujesz insulinę pamiętaj o ostatnim posiłku, on jest niezwykle ważny :). Gratuluję Tobie dzisiejszego wyniku, to naprawdę duża poprawa. Życzę Tobie wygranej walki z ketonami i bardzo dobrze, że chcesz zwiększyć węglowodany :). Jesz może orzechy? Może one by Tobie pomogły?

A teraz przejdę do mojej krzywej, nie uwierzysz, bo moje wyniki nie są tak złe!
94-164-148 więc mam niewiele przekroczone. Nieraz przekonałam się, że wynik z glukometra jest kompletnie od czapy, ale żeby mylił się aż o 50 (!)... tak że tak...
mój glukometr to Accu Chec Performa, a Ty jakiego używasz? Może te nasze cukry tak naprawdę wcale nie są tak złe ;)
 
U mnie wczoraj na noc 5mmol :/ na byłam ponad godzinkę po posiłku...

21go idę na badanie glukoza zobaczymy co wykaże....
 
reklama
Dziewczyny proszę zinterpretujcie mi wyniki badań, proszę...
 

Załączniki

  • 20180627_144802.jpg
    20180627_144802.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 146
Do góry