reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słowa, słówka, teksty, tekściki...

Irlandia

Mama Kwietniowa 2006
Dołączył(a)
11 Październik 2005
Postów
2 467
Miasto
Aleksandrów Łódzki
No to zaczynamy... Bo to kolejny etap.
Myślę, że wkrótce wątek się rozkręci.
Powodem do tego, żeby zacząć ten wątek było wczorajsze chyba ważne wydarzenie. Do tej pory Olek powtarzał sylaby "mamama", "tatata", "bababa". Gdy ja zaczynałam po nim powtarzać to tylko słuchał. Wczoraj podczas zabawy jak powiedziałam "mama" to powtórzył, potem "tata" a ten popatrzyl na Adama i powiedział "tata". Ale najlepsze było jak powiedziałam "baba" to Olek zaczął się zozglądać i wołać "bababa"!
Ciekawe czy z naszych dzieci wyrosną małe gadułki?
 
reklama
Irlandia tez myslalam o założeniu takiego watku;-) ;-)
u nas z mówieniem jeszcze cisza, tzn Antos duzo gada po swojemu, czasami wyjdzie mu mamam albo baba ale nie wiem czy to swiadomie mówi. chociaz jak mówi sie Kama to szuka pieska, tatuś- tatusia, dużo rozumie jak sie do Niego mówi:-) :-)
 
ech u nas też mama, meme i baba, dada.
Tata powiedzieć umie, ale uparcie na męża woła meme lub mamammmm.

A ostatnio gada po angielsku the, the, the
powoli pojawia się literka z

A wczoraj , muszę powiedzieć, że pojawił się nowy sposó mówienia. Coś, co już bardzie j przypowmina wypowiadanie wyrazów, a nawet zdań. Oczywiście nic nie kumam, co mówi, ale co tam. Ważne, że trenuje :D
 
A moja niunia mówi:
"mama", "tata", "da to", "mniam mniam" (jak widzi jedzonko albo jak chce jeść), "to to?" (czyli "co to?") i podobno wczoraj powiedzała "ciocia" na moją bratową ale ja tego nie słyszałam.

Poza tym wydaje mnóstwo innych dźwięków, których nie potrafię zidentyfikować - buzia jej się nie zamyka:-) .
 
Irlandia Gratulacje dla Ola!!!!! Z tym watkiem to idealnie trafilas :tak: Bo chyba nic tak nie cieszy jak komunikacja werbalna z naszymi szkrabami
:-p
Franciszek jak narazie od jakiegos czasu swiadomie wola mama jak mnie szuka np czy jak chce pic przychodzi mowi mama i pokazuje znakem migowym pic.Tata oczywiscie w wielkiej euforii jak uslyszy odglos otwieranych drzwi to biegnie i wola tata tak ze malo se zebow nie wybije ;-).Baba byla pierwszym slowem jakie wypowiedzial 10.11.2006.I od tej chwili jak cos bylo nie po jego mysli wzywal babae(dorobilismy sobie ideologie albo moze i tak kumal zze jak zle to baba na ratunek bo ona pozwoli na zakazane owoce ;-0) Na pieski wola au,au i klepie sie w nozke (migowy) Samochod Brrr,bum.Jak widzi dzieci wola dzici i biegnie pedzikiem no i sowo ktore mnie rozwala DZIS. tak,tak tez jestem w :szok:
Franko mowi dzis zamiast dziendobry a to chyba dla tego ze witajac sie z nim co dziennie ja mowie do niego dzidobry no i on se po swojemu przerobil :-p No i oczywiscie ma jeszcze kilka slowek po "Franciszkansku" ktore probuje rozkodowac. W ogole to powiem wam ze jestem w szoku jakie postepy robi dziecko w tym wieku.Doslownie z godziny na godzine zaskakuje mnie nowymi umjejetnosciami.
Odkrywam nowe nieznane uroki macierzynstwa :tak:
 
No właśnie to tempo jest zstraszające!
Olek pokazuje wszystko paluszkiem i woła "K!" :-) Jak idziemy się kąpać to pokazuje na łazienkę, potem po kąpieli pokazuje żeby zgasić światło i magnetofon bo chce kołysanki. I też zauważyłam już od jakiegoś czasu, że jak Jagoda stara się "mówić" zdaniami. Intonuje głos, coś tłumaczy, jak dorośli.
A spacer jest "bum, bum", jak widzi, że wózek jest znoszony to woła tak i pokazuje za okno!
 
Kuba świadomie mówi mama i tata, jak szykujemy się na spacer to woła: pa pa i macha rączką , jak chce żeby mu coś dać to mówi da i jeszcze cześć w jego wykonaniu brzmi to raczej czee, wita mnie tym cudnym okrzykiem jak wchodze do niego po spaniu i tatusia tak wita jak wraca z pracy, słodko to brzmi:-)
 
ech, ile nasze dzieci juz potrafia, najfajniejsze jest to ze rozumieja co sie do nich mowi i ze Antos sam pokazuje co chce:-)
i zapomnialam napisac ze oczywiście przybija już piatkę:-D
 
Moja Dominika mówi mama tata baba dziadzia ciocia cze (cześć) da cio to (co to) to to pa pa mówi i pokazuje czasem jeszcze zacznie coś mówić i rączka wymachiwać.I po swojemu to nawet umie śpiewać i do tego tańczy :)
 
reklama
Do góry