reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

reklama
kupiłam dziś te babeczki z czekoladą do zrobienia.Igi mi pomagał tzn.wrzucał czekoladę do babeczek :-) ale się cieszył,teraz każdemu wybrał którą kto ma zjesć :-)fajnie i szybko sie robi.

mam w domu takie metalowe foremki i sie zastanwiam czy one sie nadają do tego czy da sie potem wyjąc czy lepiej te papierowe.
 
Cleo no jasne tylko wysmarować np.masełkiem i można jeszcze posypać manną lub bułką tartą. Miriam często robi tylko w wysmarowanych i wychodzą. Ale ostatnio ostro testujemy silikony :-) i to Ci jeszcze powiem : bomba:-)
BAKE IT SILIKONOWE FOREMKI

BAKE IT SILIKONOWE FOREMKI

U nas w czwartek (dzień pizzy) ryba a w piątek....no co? Brawo! Pizzza

Za to w sobotę wieczorem Jagoda upiekła chleb. Pierwszy w nowym domu, w nowym piekarniku, nowym roku. Ze śliwką.
Oczywiście rano kiedy Dobrusia zobaczyła kawałek śliwki w kromce to było bleee...:-)

Mamy zdjęcie bochenka ale to już na aparacie Jagody i ciężko mi wykraść.
 
mmm musiał być pycha :-) Asia by pewnie wsuwała (ostatnio ogólnie wsuwa jak odkurzacz, dziś rano zjadła swoją porcję płatków i Julkową bo ta wolała kanapkę:baffled:), ale dla Julki, jak dla Dobrusi byłoby bleeeeee:-D
 
Julka tylko brzegi wsuwa, za to Asia wszystko jak leci. Ale mi się nie chce nigdy robić pizzy, za dużo czasu to zajmuje:zawstydzona/y: łatwiej mi zamówić...
 
U nas głównie jarska sery, rukola, roszponka, itp. Niezmiernie rzadko owoce morza i wędlina. Niestety to z mojego powodu:crazy:.
Ale Jagoda jest bardzo dumna ze swoich i stara się możliwie je urozmaicać.:-)
Powiedz Cleo czy dodajesz przypraw i czosnku do ciasta czy robisz takie czyste, a na jakim cieście grubym czy cienkim?
 
znalazłam mistrzowski przepis na ciasto...na duza blache wychodzi cienkie

przypraw do ciasta samego nie daję żadnych jedynie sol i troche cukru.na ciasto kładę sos ( koncentrat,troche oleju,oregano),i reszta to co kto lubi ,najbardziej lubie z miesem drobiowym pieczarkami,papryka i ser czasem kukurydza
 
reklama
U nas regularnie przyprawy w cieście, za rada eksperta Jagoda z rezygnowała z koncentratów i zawsze bierze pomidory z puszki. Jest bardzo duża różnica i już od dawna nie używamy (Miriam to zawsze inaczej) ketchupu bo to byłaby zbrodnia. Mamy takie dwie fajne okrągłe blachy do pizzy i wychodzą takie jak z sieciówek. Czasami lubię zjeść na grubym cieście, właśnie dlatego że jest takie aromatyczne:-).
 
Do góry