reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Śmiech to zdrowie :-)

Madzik niezle jaja.U nas w pracy tez rozne glupawki ludziom do glowy przychodza.Np.umieszczanie komus erotykow lub kogos z pracy jako tapeta na pulpicie,odlaczanie myszki,oklejanie rowniez tasma sprzetow.Ale sa tez mile akcenty-tzn bywaja np ja jak wrocilam po swoim slubie pierwszy dzien do pracy to na biurku zastalam zrobiony przez dziewczyny transparent "WITAMY PANIA ŻONĘ" i bukiecik zółtych tulipankow:tak:
 
reklama
Mirka - żeby znowu marcówkowe mamy z nas się nie zrobiły, tym razem 2010... jeśli się tak rozszalejemy na tych urlopach:-D:-D:-D:cool2::cool2:
 
Właśnie oplułam ze śmiechu ekran mojego laptopa prawie budząc śpiącą w pokoju obok Natalię - przeczytajcie same, ale czytając oddalcie sie chwilowo od swoich śpiących Maluszków:-D:-D:-D

"Fizyka Maszyn Prostych"

Karolinka właśnie skończyła 6 tygodni i zaczęła posyłać nam pierwsze świadome uśmiechy, co skłoniło mnie do kilku obserwacji natury psychologicznej. Potwierdziło się tym samym, że niemowlę to maszyna prosta, a jego cała aktywność intelektualna opiera się na trzech zasadniczych algorytmach i (od pewnego czasu) jednym tricku.
Algorytm 1 – Jedzenie a)Jeśli mleko wypływa za szybko (zawsze na początku karmienia) à spektakularnie się zakrztusić, wypluć pierś, odmówić jedzenia i krzyczeć, krzyczeć, krzyczeć
b)Jeśli mleko wypływa za wolno (dzieje się tak zaraz potem, jak przestanie wypływać za szybko) à wypluć pierś, odmówić jedzenia i krzyczeć, krzyczeć, krzyczeć
c)Jeśli rodzice zmartwią się, że się nie najadłam ze względu na plucie i krzyczenie i podadzą butlę à spektakularnie się zakrztusić, wypluć butlę, odmówić jedzenia i krzyczeć, krzyczeć, krzyczeć
d)Jeśli położą mnie na przewijaku w pozycji, na widok której każda konsultantka laktacyjna by zemdlała à posłusznie zjeść całą butlę i poprosić o jeszcze
Algorytm 2 – Pozbywanie się zbędnych resztek z organizmu a)Jeśli rodzice chcą, by odbiło się po jedzeniu à nie odbijać, tylko powietrze w brzuchu trzymać, trzymać, trzymać; niech noszą, przecież tak fajnie buja
b)Jeśli rodzice spodziewają się czegoś, co nazywają kupą à nie robić, tylko trzymać, trzymać, trzymać (do chwili kiedy podczas przewijania zdejmą ci pieluchę i ustawią się na linii strzału)
c)Aby jednak wyrobić dzienny limit zużytych pieluch à sikać, sikać, sikać (niech starzy nie myślą, że zaoszczędzą na pampersach)
Algorytm 3 – Spanie Spanie jest zasadniczo fajne, ale zasypianie o wiele fajniejsze. Należy poczekać, aż mama ułoży w łóżeczku, otuli, da smoczek, przymknąć słodko oczka. Zadowolona mama kładzie się do łóżka. Odczekać parę minut, aż będziemy pewni, że już zasypia. Wtedy wypluć daleko smoczek. Chrumkaniem oznajmić światu swoje niezadowolenie i wysłać komunikat „ej, gdzie mój smoczek, przecież bez niego nie zasnę”. Poczekać, aż mama się obudzi, wstanie, da smoczek, otuli. Przymknąć słodko oczka etc... Powtórzyć od 7 do 10 razy. Większa liczba powtórzeń może wywołać u mamy wrażenie, że jesteś głodny à wtedy patrz algorytm 1.
Dodatkowy trick – wyższa szkoła jazdy (tylko dla niemowląt powyżej 6 tygodnia życia!) Aby tym wszystkim nie narazić się na oddanie do żłobka, od czasu do czasu, w najmniej oczekiwanych momentach, posłać rodzicom słodki uśmiech. W sytuacjach krytycznych, kiedy mają już dość, można go urozmaicić rozkosznym „gu” albo „eeee”. Wtedy możemy być pewni, że zastosowanie algorytmów 1, 2 i 3 przez kolejne miesiące ujdzie nam całkowicie bezkarnie, ba, może nawet mama opisze je w mailach do znajomych, czym rozsławi naszą przebiegłość i spryt na wieki.


Więcej tutaj:
Wściekła Młoda Matka
 
reklama
Do góry